V PRAZE VÁM KOČKY HLÍDAJÍ:

Simona Kuncová – kočičí chůva

192 uprava 2Hlavní hlídací revír: Jihozápadní část Prahy a okolí, Praha 4, 5, 12, 13, 16 a další

Simona měla od dětství doma vždy nějaké to zvířátko, ať už to byli křečci, laboratorní myšky, pískomilové, zakrslý králík či suchozemská želva. V současné době vlastní čtyři kočky, dva menší psíky a jednu pískomilku. Život bez své zvířecí „smečky“ si nedokáže představit.  Není jí lhostejný ani osud opuštěných zvířat. Všechny její kočky byly původně vyhladovělými, nemocnými koťaty z ulice. Jejich nálezy konzultovala s Pražským spolkem ochráncům zvířat, který provozuje kočičí útulek, kam nyní Simona chodí příležitostně vypomáhat. Simona má vystudovaný obor Divadelní věda na Univerzitě Karlově, kromě divadla a zvířat k jejím zálibám patří cestování a sport (snowboarding, yoga)

Vlastní kočka: Kocouři Ted a Goliáš (na obrázku) a kočky Emily a Michelle

 

Lucie Benešová – kočičí chůva

DSC04712 do kocicich novin

Lucie se svou kočkou Debbie

Hlavní hlídací revír: Severozápadní část Prahy, Praha 6, 7, Kralupy nad Vltavou a okolí

Lucie je od dětství velká milovnice zvířat. Již v 1. třídě nechtěla být herečnou nebo zpěvačkou, ale ošetřovatelkou vyder. Později se však zaměřila hlavně na kočky a to jak na malé domácí, tak velké. Na České zemědělské univerzitě vystudovala bakalářský obor Speciální chovy, s bakalářskou prací na téma „Obohacení prostředí koček“. V rámci tohoto studia absolvovala praxi v ZOO Praha a na veterinární klinice Vetcentrum Duchek. Sama má doma tři kočky, které jí vždy zaručeně zvednou náladu.

Vlastní kočky: kartouzká kočka Debbie (na obrázku), dlouhosrstý Akim a Mourek

Přečtěte si také Lucčin článek: KOČIČÍ CHŮVA LUCIE: Hlídání koček je někdy pořádný kočičí maraton

 

Anna Císařová – kočičí chůva

anca-upravene-2

Anna se svou kočkou Minnie

Hlavní hlídací revír: Centrum Prahy a vše po lince metra C

Anna je studentkou České zemědělské univerzity s oborem zaměřeným na rehabilitaci pomocí zvířat. Do budoucna má v plánu se zabývat felinoterapií. Už od malička má ráda kočky a v této době vlastní jednu kočku jménem Minnie, kterou miluje nade vše. 

Dříve chodívala vypomáhat do kočičího útulku v Bohnicích jako dobrovolník kočičkám, které neměly to štěstí mít svojí rodinu.

Ve volném čase čte knížky a tráví čas se svými přáteli.

Vlastní kočka: Minnie (Na obrázku)


Veronika Kůdelová – kočičí chůva

Cat02 bright

Veronika se svou kočkou Lanou

Hlavní hlídací revír: Jihovýchodní část Prahy, Klánovice, Úvaly, Říčany a další

Veronika měla vždy doma jako mazlíčky různé hlodavce a později toužila i po větších zvířátkách. Celý život pomáhala s hlídáním kočičích miláčků svým kamarádkám a příbuzným. Do koček se zamilovala pak hlavně během svého studia u své spolubydlící a po dokončení studia si Veronika musela pořídit vlastní. Nyní má jednu kočku a dva králíky, z čehož oba jsou nalezenci. Králík byl nalezen zatoulaný na okraji silnice a kočička se doslova objevila před domovními dveřmi.
Veronika vystudovala střihovou skladbu na FAMO v Písku, a když se právě nevěnuje zvířátkům, tak pracuje jako střihačka a grafička. Ráda by své vzdělání využila i k tvoření video projektů vzdělávajících o zvířatech.
Vlastní kočka: Lana (Na obrázku)

 

Jana Bauerová – kočičí chůva

Jana a Mia širokouhle

Jana se svou kočkou Miou

Hlavní hlídací revír: Severo-východní část Prahy, Letňany, Černý most, Brandýs nad Labem a další

Jana odmalička miluje kočičky a vlastně všechna zvířátka. V minulosti se doma starala o pejska a postupně o dvě kočičky. V současné době má kočičí slečnu Miu, jedno z nejmilejších stvoření, jaké kdy poznala. Každý den znovu žasne, jak je krásné sdílet svůj život s takovým úžasným kočičím společníkem.

Jana vystudovala teoretickou ekonomii a pracovala v oblasti IT. Kromě kočičky doma s láskou pečuje o partnera, děti a pejska. Zajímá se o jógu a canisterapii. Mezi další záliby patří knížky, kino, cestování, lyžování a kolečkové brusle. 

Vlastní kočka: Mia (Na obrázku)

 

 V BRNĚ VÁM KOČKY HLÍDÁ:

Michaela Růžičková– kočičí chůva

finalni-verze

Míša se svou kočkou Sisi

Hlídací revír: Brno a blízké okolí – Plzeň – Třemošná u Plzně 

 

Míša poznala během svého dětství spoustu zvířátek a odjakživa s nimi byla ráda v kontaktu. Doma vždy měla kočičky, které se staly její životní láskou. Starala se o pouličního kocourka Kočičáka, který si ji sám našel a v dnešní době pečuje o nalezenou kočičí dámu Sisi, kterou má dodnes. Je si však jistá, že postupem času v jejím životě přibudou další a další kočičky. Měla také rybičky, fretku, či dva pejsky, z nichž jednoho, jezevčíka Maxe, ještě stále má. 

Míša pochází z Třemošné u Plzně, ale studuje biologii na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity v Brně, proto hlídá kočky i tam. Mimo péči o zvířátka ráda peče, lyžuje a čte.
Vlastní kočka: Sisi (na obrázku)

 

Lucie Šedajová – kočičí chůva

já a číča 1x ořez

Lucie s kočkou Čerticí

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Lucie byla odjakživa velkou milovnicí koček a všech zvířat celkově. Každé prázdniny trávila alespoň týden u tety na statku. Doma měla dohromady dvě vlastní kočky, kocourka jménem Mourek a druhou kočku Micku. Nyní má pejska a morče, které nadevše miluje. Dalo by se říct, že zvířátka bere jako své děti, a také se o ně s náležitou láskou stará.

Lucie studuje v Brně na Masarykově Univerzitě, obor Teorie a dějiny divadla. Divadlo je nedílnou částí jejího života, stejně tak knihy, káva a kočky. Nejvíce relaxuje u focení (hlavně koček) a psaní článků na soukromý blog.

Vlastní kočky: Lucie momentálně nemá žádné kočky. (Na obrázku s Čerticí)

Přečtěte si také Lucčin článek (v angličtině): Lucy the cat-sitter: Cuddling cats for money

 

Petra Vykoukalová – kočičí chůva

img_1175-uprava-3

Petra se svým kocourem Xysso

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Petra měla od dětství silný vztah ke zvířatům. Již v útlém věku dostala andulku jménem Adélka, ale ani zdaleka nezůstalo jen u ní a s následujícími léty přibývalo i dalších domácích mazlíčků, mezi které patřily i kočky.  Petra měla ke kočkám vždy zvláštní vztah, se kterými byla díky oběma svým babičkám chovatelkám v neustálém kontaktu. Zprvu opatrovala tyto kočky, či kočky zatoulané. Ihned, jakmile to bylo možné, pořídila si svou první kočku jménem Chasey. V současné době má doma siamského kocoura jménem Xysso o kterého se stará a který jí oplátkou dovolí spát s ním v jeho posteli.

Petra vystudovala cestovní ruch, v němž i pracuje. Ve volném čase se věnuje sportu, četbě, vaření a svému kocourovi.
Vlastní kocour: Xysso (na obrázku)

 

 


 

NA PLZEŇSKU VÁM KOČKY HLÍDAJÍ:

 

Barbora Matějovcová – kočičí chůva

Hlídací revír: Medový Újezd – Plzeň a blízké okolí

hcmensi-2

Bára se svým kocourem Oscarem

Barču to celý život táhne ke zvířatům. Od malinka měla morčata a králíka, poté psy a následně se dostala i k teraristice. Její největší její láskou jsou po celou dobu samozřejmě kočky, nejprve to byly venkovní a poté si pořídila kočky s průkazem původu. V roce 2016 si založila chovatelskou stanici Cranberry, CZ kde se chce věnovat zdravému a testovanému chovu britských koček. Dříve vlastnila také velice úspěšnou chovatelskou stanici ušlechtilých morčat Marsyas, která je známá po celém světě. Bára se aktivně podílí ve facebookové skupině Cat-mania celoroční aukce, kde je jednou ze správkyň, a pomáhá tak finančně přispívat na útulkové kočičky. Studuje vysokou školu ekonomickou se zaměřením podniková ekonomika a management. Mezi její záliby patří ještě fotografování a cestování.

Vlastní kočky: Oscar (britská), Xirah (britská), Dior (kanadský sphynx) a Flíček (nalezenec)

 

 


 

V KLADNĚ VÁM KOČKY HLÍDÁ:

Petra Frýzková – kočičí chůva

uprava

Petra se svým kocourem Tomášem

Hlídací revír: Kladno – Kralupy nad Vltavou a blízké okolí

Petra se ve svém volném čase se věnuje hlavně svým zvířatům, sama má totiž pět koček. Také jezdí vypomáhat do kočičí i psího útulku, jezdí vypomáhat na bazárky každých 14 dní, kočičkám vozí potřebné věci a mazlí se s nimi. Pomáhání zvířatům, jak již kočičkám, tak i pejskům, zvláště pak těm opuštěným, či týraným, jí zkrátka naplňuje.

Petra vystudovala sociálně správní činnost na střední škole a nyní pracuje jako administrativní pracovnice na zkrácený úvazek. Kromě věnování se zvířátkům jí nejvíce baví četba, historie, nebo cestování.
Vlastní kočky: Kačenka, Amálka, Tomáš, Jůlinka a Gábinka.

 

 


VEDENÍ HOLIDAYCAT.CZ


Nikol se svým kocourem Stevem

Nikol Šabatová – Vedoucí agentury

Nikol už od mala přezdívali „kočičí máma“, pochází ze Západočech a má na starosti veškeré vedení agentury. Ke kočičkám si vytvořila silné pouto a věří, že si vytvoří důvěru u každé kočky, i když to někdy může trvat i několik dní.
Služby profesionálního hlídání koček poskytuje již od roku 2013. Mimo vedení své agentury také spolupracuje s „Českým svazem chovatelů koček“, se kterým spoluorganizuje mezinárodní kočičí výstavy a další akce. Za HolidayCat.cz se také účastní mnoha akcí jako partner. Její agentura se již několikrát obejvila v televizi, magazínech a dalších médiích.

Nikol také spravuje a píše články, nebo vytváří videa s kočkama z hlídání do kočičího bloguKočičí Noviny, které jsou oddechové i poučné pro mnohé kočkomily.
Vlastní kočky: kocour Steve (na obrázku) a kočka Xaraina plemene birma 

 

12741908_1519649931669392_5294045817259366663_n-menší + světlo

Jana se svým kocourem Darthem Vadderem

Jana Smrčková (Malinovská) – Supervisor brněnského týmu

 Jana si přezdívá „Kočkomilka“ a jak už z názvu vypovídá, je to snad největší kočičí nadšenec, jakého si můžete představit. Přečetla snad všechny vydání časopisu „Naše kočky“ ještě před tím, než přišla do HolidayCat.cz, sama od sebe spravuje vlastní kočičí a osobní blog pro zábavu: http://catwithoutwork.blog.cz/ a do našich „Kočičích novin“ také značně přispívá hodnotnými články. 

Jana vyrůstala v chovatelském prostředí, studovala na Veterinární a farmaceutické škole v Brně, ale školu přerušila a poté dálkově vystudovala pedagogiku. Věnuje se také hlídání dětí, doučuje matematiku a chemii a ve volném čase například šije pytlíčky pro kočky plněné šantou kočičí.
Vlastní kočky: Summer a Lord Darth Vader (na obrázku)

Přečtěte si také Janin článek: KOČIČÍ CHŮVA JANA: Brno pod nadvládou domácích koček

 

 


Chcete se stát součástí našeho týmu? Pokračujte prosím zde:

Kariéra