V PRAZE VÁM KOČKY HLÍDAJÍ:

Simona – kočičí chůva

192 uprava 2

Simča se svým kocourem Goliášem

Hlavní hlídací revír: Jihozápadní část Prahy a okolí, Praha 4, 5, 12, 13, 16 a další

Simona měla od dětství doma vždy nějaké to zvířátko, ať už to byli křečci, laboratorní myšky, pískomilové, zakrslý králík či suchozemská želva. V současné době vlastní čtyři kočky, dva menší psíky a jednu pískomilku. Život bez své zvířecí „smečky“ si nedokáže představit.  Není jí lhostejný ani osud opuštěných zvířat. Všechny její kočky byly původně vyhladovělými, nemocnými koťaty z ulice. Jejich nálezy konzultovala s Pražským spolkem ochráncům zvířat, který provozuje kočičí útulek, kam nyní Simona chodí příležitostně vypomáhat. Simona má vystudovaný obor Divadelní věda na Univerzitě Karlově, kromě divadla a zvířat k jejím zálibám patří cestování a sport (snowboarding, yoga)
Vlastní kočky:
Kocouři Ted a Goliáš (na obrázku) a kočky Emily a Michelle

Přečtěte si také Simonin článek: Povoláním kočičí chůva: „Já a mých 100 + 1 koček“

Liliana – kočičí a psí chůva

Lili se svým kocourem Bači

Hlavní hlídací revír: Praha 6, 7 a okolí

Jako malá už chovala plno zvířátek jako například králíky, křečky či myšky, nebo želvu. Vždy měla radost z toho, že se může o někoho starat a obzvláště když se jednalo o zvířecí členy rodiny. Její záliba ke kočkám a proniknutí do kočičího světa započala, když našla opuštěné kotě Nikyho (na obrázku) na Barrandovském sídlišti. Okamžitě se ho ujala a už 6.rokem dělá radost jak Lili tak i celé rodině. Po letech si pořídila dalšího kocoura, tentokrát bengálského. Dále se již delší dobu stará o opuštěné kočky ze Suchdola a v rámci své školní praxe pracovala také jako výpomoc v útulku Felix.

Nyní Lili studuje vysokou školu zemědělskou na Suchdole, obor Aplikovaná ekologie a ve volném čase se aktivně věnuje floorbalu.
Vlastní kočky: Niky a Bači 

Lucka – kočičí chůva

Lucka se svým kocourem Hubertem

Hlavní hlídací revír: Severozápadní část Prahy, Praha 6, 7 a okolí

Lucie miluje kočky. Z různých důvodů nebyla vždy možnost, aby měla vlastní kočku doma, ale pravidelně pečovala o kočičí miláčky svých přátel v době jejich nepřítomnosti.  V současné době žije s kocourem Hubertem (na obrázku), kterého jsem našla  před 4 roky jako malinké opuštěné koťátko a teď je jejím nejvěrnější mazlíkem.
Lucka je absolventkou Pražské konzervatoře , obor klavír a mimo hlídání koček dává soukromé hodiny klavíru. Věnuje se vyučování dětí i dospělých.
Kromě toho maluje, dělá keramiku a trochu zahradničí.

Vlastní kočka: Hubert (na obrázku)

Kateřina – kočičí chůva

Káťa se svou kočkou Hennessy

Hlavní hlídací revír: Praha 2, 3, 5

Katka odjakživa milovala zvířátka. Společnost jí v dětství dělali osmáci degu, křečíci, pejsci, papoušci.. a po mnoha letech konečně i dvě vytoužené kočičky. Až s jejich příchodem se však začala zabývat zvířaty do hloubky. Zajímá se o správnou výživu koček, osvětu ohledně kastrace, ale vyhledává třeba i kosmetiku, která nebyla testována na zvířatech. Jejím snem je rozšířit svou kočičí rodinu o několik dalších členů. 
Ve volném čase se věnuje především streamování her, seriálům a zdravému životnímu stylu. 

Vlastní kočky: Hennessy (na obrázku) a Baileys

 

Lola – kočičí a psí chůva

Lola se svou kočkou Terou

Hlavní hlídací revír: Praha 8, 9, Karlín, centrum

Lolita neboli Lola je naprostý blázen do koček a ráda se o ně stará. Dříve měla mnoho koček a momentálně má jednu. Její jméno je Tera (Pantera), je úplně černá a má krasné velké oči. Lola je studentkou na jaderné a fyzikálně inženýrské fakultě na ČVUT, kde studuje jadernou chemii. Volný čas většinou tráví čtením knih, jógou, tancem nebo prostě koukáním na nějaký film. Také se velmi zajímá o o psychologii a o sociologii. Každý den chodí na procházku, aby se nadýchala čerstvého vzduchu a zlepšila si tak svou náladu.

Vlastní kočka: Tera (Pantera)

 

Karolína – kočičí a psí chůva

Karolína se svými kočkami Naya a Pickwi

Hlavní hlídací revír: Praha 4, 10 a centrum

Karol vyrůstala obklopená všemi druhy zvířat, od koček, psů a hlodavců až po čínské prasátko. Jako dítě všechna zvířata milovala, postupně se k lásce přidávalo i porozumění jejich potřebám, výchově, výcviku. Své kočky si pořídila během střední školy. Soužití dvou koček však ze začátku neprobíhalo příliš hladce, proto se začala intenzivně zajímat o kočičí psychiku. Svým kočkám pomoci dokázala a rozhodla se, že bude pomáhat i dál.
Stala se jedním ze správců skupiny Cat-Mania a spravuje i charitativní projekt Dvacku za dvacku, skrze který pomáhá kočičím útulkům a neziskovým organizacím. Zároveň se věnuje výcviku a chovu psů, její chovatelská stanice se jmenuje Z Rodu Elfů. Správnému přístupu ke zvířatům učí i děti v kynologickém a chovatelském kroužku. Karolína také studuje biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.  

Vlastní kočky: Naya (tříbarevná) a Pickwick (mourovatý)


Natálie – kočičí a psí chůva

Natálie se svou kočkou Minervou

Hlavní hlídací revír: Praha 10, 11, Šeberov, Kunratice, Háje, Uhříněves, Říčany

Natálie je milovníkem zvířat celý svůj život. Jako malá vyrůstala s velkými i malými psy, kočkami, rybičkami, želvami i ptáky. Každé zvířátko brala jako člena rodiny, což se ne vždy jevilo jako nejlepší nápad, obzvláště když domů brala šneky a žížaly. Dnes se stará o britskou krátkosrstou kočičku Minervu, výmarského ohaře Indyho a o krunýřovce Fridolína (který se svou velikostí za chvíli bude rovnat kaprovi). Jejím snem je chovat spoustu ovcí, psů a samozřejmě koček. Natálie v současné době studuje dvě vysoké školy – mediální studia a sociální antropologii na Univerzitě Karlově. Ve volném čase se nejraději věnuje čtení v pohodlném křesle s kočičkou na klíně.

Vlastní zvířata:  kočka Minerva a pejsek Indy

 

 

 V BRNĚ VÁM KOČKY HLÍDÁ:

 

Zuzana – Kočičí chůva 

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Zuzka vždy milovala zvířata, a také je odmalička chovala. Od narození měla doma kočičku Packu, ke které se brzy přidal kocourek Bertík. Oba dva adoptovala z útulku. Kromě koček Zuzka chovala také křečky a králíka. Nyní pečuje o své dva miláčky Micinku a Vašíka. Jsou to maminka se synem a obou se ujala rovněž z útulku. Nyní už jsou nerozlučnými společníky.  Zuzka je studentkou strojírenství na VUT v Brně. Mezi její další záliby patří sport a vaření. Svůj volný čas nejraději tráví ve společnosti přátel.
Vlastní kočka: Vašík (na obrázku)

Klára – Kočičí chůva 

Klára se svou kočkou Mínou

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Klára chtěla vždy kočičku, ale jako malá bydlela v malém bytě a proto si musela vystačit s rybičkami. Když jí bylo 6 let, přestěhovala se s rodiči do rodinného domku se zahradou a zanedlouho si pořídila prvního kocourka Bertíka. Momentálně má doma kočičky dvě – mladší a divočejší Suši, která měla před dvěma lety koťátka a starší dámu Mínu. Kromě koček má doma králíka Rozinka a nejnovější přírůstek do smečky je gekon Alfred. Klára studuje design nábytku na Mendelově univerzitě v Brně a ve volném čase se kromě zvířat věnuje vaření, sportování a přátelům.

Vlastní kočky: Sušenka (Suši) a Mína (na fotce)

 

Tereza – kočičí chůva

Tereza se svým kocourem Albusem

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Terka se zajímala o zvířata odjakživa. Jako malá chovala morče a křečky, později dostala psa a když se s rodiči přestěhovali do rodinného domu, tak donesla ještě i kočičku. Tu bohužel při stěhování do Brna za studiem musela nechat u rodičů, jelikož byla zvyklá být celoročně venku. Ale dlouho sama v Brně nezůstala a pořídila si fretku Remyho. Nakonec k fretce přibyl ještě kocour Albus. Aktuálně má u rodičů 2 psy a kočičku a v Brně s ní, kromě manžela, bydlí v bytě freťák a kocour. Není divu, že Terka studuje zoologii na přírodovědecké fakultě MU. Kromě zvířat se ráda věnuje přírodě obecně, tráví čas s kamarády a často vyráží za kulturou jako je divadlo, kino nebo koncerty.

Vlastní kočka: Amidala (u rodičů), Albus (na fotce)

Veronika – kočičí chůva

Verča se svým kocourem Charliem

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Veronika žije v kočičím obležení celý svůj život. Už jako malá si zamilovala kočky a jejich pozoruhodné povahy. Láska ke zvířatům ji přivedla ke studiu na veterinární střední škole, kde se naučila spoustu zajímavých informací. Nyní studuje v Brně na Mendelově univerzitě Molekulární biologii. Mezi její záliby dále patří focení, vaření, hra na klavír a cestování. Vlastní dva bratry kocourky Charlieho a Ronna, které miluje nadevše.
 
Vlastní kocourci: Charlie (na obrázku) a Ronny

 

Petra – kočičí chůva

Petra se svým kocourem jménem Xysso

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Petra měla od dětství silný vztah ke zvířatům. Již v útlém věku dostala andulku jménem Adélka, ale ani zdaleka nezůstalo jen u ní a s následujícími léty přibývalo i dalších domácích mazlíčků, mezi které patřily i kočky.  Petra měla ke kočkám vždy zvláštní vztah, se kterými byla díky oběma svým babičkám chovatelkám v neustálém kontaktu. Zprvu opatrovala tyto kočky, či kočky zatoulané. Ihned, jakmile to bylo možné, pořídila si svou první kočku jménem Chasey. V současné době má doma siamského kocoura jménem Xysso o kterého se stará a který jí oplátkou dovolí spát s ním v jeho posteli.

Petra vystudovala cestovní ruch, v němž i pracuje. Ve volném čase se věnuje sportu, četbě, vaření a svému kocourovi.
Vlastní kocour: Xysso (na obrázku)

 

 


 

NA PLZEŇSKU VÁM KOČKY HLÍDÁ:

 

Barbora – kočičí chůva

Hlídací revír: Medový Újezd – Plzeň a blízké okolí

hcmensi-2

Bára se svým kocourem Oscarem

Barču to celý život táhne ke zvířatům. Od malinka měla morčata a králíka, poté psy a následně se dostala i k teraristice. Její největší její láskou jsou po celou dobu samozřejmě kočky, nejprve to byly venkovní a poté si pořídila kočky s průkazem původu. V roce 2016 si založila chovatelskou stanici Cranberry, CZ kde se chce věnovat zdravému a testovanému chovu britských koček. Dříve vlastnila také velice úspěšnou chovatelskou stanici ušlechtilých morčat Marsyas, která je známá po celém světě. Bára se aktivně podílí ve facebookové skupině Cat-mania celoroční aukce, kde je jednou ze správkyň, a pomáhá tak finančně přispívat na útulkové kočičky. Studuje vysokou školu ekonomickou se zaměřením podniková ekonomika a management. Mezi její záliby patří ještě fotografování a cestování.

Vlastní kočky: Oscar (britská), Xirah (britská), Dior (kanadský sphynx) a Flíček (nalezenec)

 

 


 

V KLADNĚ VÁM KOČKY HLÍDÁ:

Petra – kočičí chůva

uprava

Petra se svým kocourem Tomášem

Hlídací revír: Kladno – Kralupy nad Vltavou a blízké okolí

Petra se ve svém volném čase se věnuje hlavně svým zvířatům, sama má totiž pět koček. Také jezdí vypomáhat do kočičí i psího útulku, jezdí vypomáhat na bazárky každých 14 dní, kočičkám vozí potřebné věci a mazlí se s nimi. Pomáhání zvířatům, jak již kočičkám, tak i pejskům, zvláště pak těm opuštěným, či týraným, jí zkrátka naplňuje.

Petra vystudovala sociálně správní činnost na střední škole a nyní pracuje jako administrativní pracovnice na zkrácený úvazek. Kromě věnování se zvířátkům jí nejvíce baví četba, historie, nebo cestování.
Vlastní kočky: Kačenka, Amálka, Tomáš, Jůlinka a Gábinka.

 

 


VEDENÍ HOLIDAYCAT.CZ

Nikol Šabatová – Majitelka a jednatelka agentury

Nikol už od mala přezdívali „kočičí máma“, pochází ze Západočech a má na starosti veškeré vedení agentury. Ke kočičkám si vytvořila silné pouto a věří, že si vytvoří důvěru u každé kočky, i když to někdy může trvat i několik dní.
Služby profesionálního hlídání koček poskytuje již od roku 2013. Mimo vedení své agentury také spolupracuje s „Českým svazem chovatelů koček“, se kterým spoluorganizuje mezinárodní kočičí výstavy a další akce. Za HolidayCat.cz se také účastní mnoha akcí jako partner. Její agentura se již několikrát obejvila v televizi, magazínech a dalších médiích.

Nikol také spravuje a píše články, nebo vytváří videa s kočkama z hlídání do kočičího bloguKočičí Noviny, které jsou oddechové i poučné pro mnohé kočkomily.
Vlastní kočky: kocour Steve (na obrázku) a kočka Xaraina plemene birma 

 

 

Anna se svou kočkou Minnie

Anna – Supervisor pražského týmu

Anna je studentkou České zemědělské univerzity s oborem zaměřeným na rehabilitaci pomocí zvířat. Do budoucna má v plánu se dále věnovat péči o zvířata a zabývat se i zájmově felinoterapií či canisterapií. Už od malička má ráda kočky a v této době vlastní jednu kočku jménem Minnie, kterou miluje nade vše. Dříve chodívala vypomáhat do kočičího útulku v Bohnicích jako dobrovolník.

V agentuře HolidaCat intenzivně pracuje zimy 2016, nejdříve jako kočičí chůva a od podzimu 2017 se má mimo hlídání na starost také vedení týmu a řešení objednávek. Anna si dokáže i poradit s jakýmkoliv problémových chováním u koček, proto klientům vždy ochotně poradí.  Ve volném čase čte knížky a tráví čas se svými přáteli.
Vlastní kočka: Minnie (Na obrázku) 

 

Jana – Supervisor brněnského týmu

 Jana si přezdívá „Kočkomilka“ a jak už z názvu vypovídá, je to snad největší kočičí nadšenec, jakého si můžete představit. Přečetla snad všechny vydání časopisu „Naše kočky“ ještě před tím, než přišla do HolidayCat.cz, sama od sebe spravuje vlastní kočičí a osobní blog pro zábavu: http://catwithoutwork.blog.cz/ a do našich „Kočičích novin“ také značně přispívá hodnotnými články. 

Jana vyrůstala v chovatelském prostředí, studovala na Veterinární a farmaceutické škole v Brně, ale školu přerušila a poté dálkově vystudovala pedagogiku. Věnuje se také hlídání dětí, doučuje matematiku a chemii a ve volném čase například šije pytlíčky pro kočky plněné šantou kočičí.
Vlastní kočky: Summer a Lord Darth Vader (na obrázku)

Přečtěte si také Janin článek: KOČIČÍ CHŮVA JANA: Brno pod nadvládou domácích koček

 

 


Chcete se stát součástí našeho týmu? Pokračujte prosím zde:

Kariéra