V PRAZE VÁM KOČKY HLÍDAJÍ:

Liliana – kočičí a psí chůva

Lili se svým kocourem Bači

Hlavní hlídací revír: Praha 6, 7 a okolí

Jako malá už chovala plno zvířátek jako například králíky, křečky či myšky, nebo želvu. Vždy měla radost z toho, že se může o někoho starat a obzvláště když se jednalo o zvířecí členy rodiny. Její záliba ke kočkám a proniknutí do kočičího světa započala, když našla opuštěné kotě Nikyho (na obrázku) na Barrandovském sídlišti. Okamžitě se ho ujala a už 6.rokem dělá radost jak Lili tak i celé rodině. Po letech si pořídila dalšího kocoura, tentokrát bengálského. Dále se již delší dobu stará o opuštěné kočky ze Suchdola a v rámci své školní praxe pracovala také jako výpomoc v útulku Felix. Nyní Lili studuje vysokou školu zemědělskou na Suchdole, obor Aplikovaná ekologie a ve volném čase se aktivně věnuje floorbalu.

Vlastní kočky: Niky a Bači 

Petra – kočičí chůva

Petra se svou kočkou Elsinkou

Hlavní hlídací revír: Praha 6, 7 a okolí

Petra pochází z Prahy a zvířata milovala a chovala už odmalička. Po gymnáziu její kroky směřovaly do Brna na fakultu Veterinárního lékařství. Po pár letech se ale vrátila zpět do Prahy a nastoupila na Českou zemědělskou univerzitu, kde nyní studuje obor Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty. Během studia absolvovala mnoho praxí, kde získala zkušenosti s malými i většími zvířaty. V současnosti pracuje jako sestra na veterinární klinice v Praze. Od dětství se také věnuje jezdeckému sportu. Doma má dvanáctiletou mouratou kočičku Elsinku. Když se nevěnuje zvířatům, tak ve volných chvílích ráda čte nebo chodí na dlouhé procházky do přírody.
Vlastní kočky: Elsinka

 

Kristýna Bumbálková – kočičí chůva

Hlavní hlídací revír: Praha 6, 5, Motol, Řepy, Stodůlky

Kristýna vyrůstala od malička mezi zvířaty, u babičky bylo osm koček, tři psy, králíci, rybičky a papoušci. Má velký zájem poznávat a starat se o různá zvířata. Především je velkým milovníkem koček. Momentálně má tři kočky a dva psy. Pejsci máma jménem Brita a její dcera Bety, kteří působí jako velcí hlídači, ale přitom jsou to největší mazlíci. Jedna z jejích kočiček se jmenuje Bezzubka. Toto jméno dostala z pohádky Jak vycvičit draka, po černém dráčku Toothless, kterému je podobná. Studovala zdravotní školu, ale momentálně se věnuje malbě obrazů a tvorbě masek. Její zálibou je umění a zvířata.
Vlastní kočky: Bezzubka

Tereza – kočičí chůva

Terka se svou kočkou Satine

Hlavní hlídací revír: Praha 1, 2, 3, 4

Tereza se už od mala pohybovala v domácnosti, ve které bylo vždy velmi živo díky zvířátkům. Ať už to byli králíci, křečci, rybičky, exotičtí papoušci nebo psi různých plemen a velkostí, tak jí její rodiče ukázali, jak se o tyto tvorečky správně postarat. Před šesti lety přivedla domů malé černé koťátko, které jeho původní majitelé chtěli nechat na pospas povodním. Její rodiče si ho rychle zamilovali, a do roka domu přivedli další tři kočičky z útulků.

Terezu krom zvířat zajímá umění, především počítačová grafika, kterou studuje na střední škole. Ve volném čase také ráda poslouchá hudbu, čte si o novinkách ve světe a tráví čas se svými přáteli.

Vlastní kočky: Leon, Richard, Julie a Satine (na obrázku) 

Lola – kočičí a psí chůva

Lola se svou kočkou Terou

Hlavní hlídací revír: Praha 8, 9, Karlín, centrum

Lolita neboli Lola je naprostý blázen do koček a ráda se o ně stará. Dříve měla mnoho koček a momentálně má jednu. Její jméno je Tera (Pantera), je úplně černá a má krasné velké oči. Lola je studentkou na jaderné a fyzikálně inženýrské fakultě na ČVUT, kde studuje jadernou chemii. Volný čas většinou tráví čtením knih, jógou, tancem nebo prostě koukáním na nějaký film. Také se velmi zajímá o o psychologii a o sociologii. Každý den chodí na procházku, aby se nadýchala čerstvého vzduchu a zlepšila si tak svou náladu.

Vlastní kočka: Tera (Pantera)


Lucie H. – kočičí chůva

Hlavní hlídací revír: Praha 8, 9, Vysočany, Prosek

Lucie se narodila v Mladé Boleslavi a od mala vyrůstala se zvířaty. Měli doma psa a chvíli zatoulanou kočičku. Její babička si přála, aby studovala farmacii jako ona, ale nakonec kroky Lucie vedly na Českou zemědělskou univerzitu v Praze, kde studuje zahradní a krajinné úpravy. S kočkami se setkává denně, mají doma kocoura britské modré Maxe a je mu 8 let. Ve volném čase ráda navštěvuje wellness centra, chodí na ping pong, nebo zajde do restaurace na dobrý burger. Jídlo je její druhá závislost hned po kočkách.
Vlastní kocour: Max

Nikola – kočičí a psí chůva

Niky se svou kočkou Salome

Hlavní hlídací revír: Praha  3, 4, 10, Strašnice, Hostivař

Nikola vyrůstala se zvířaty všeho druhu a láska k nim ji nikdy neopustila, ať už jde o kočky, koně, nebo třeba pavouky. Už jako malá chtěla po vzoru tatínka pracovat se zvířaty a u toho taky zůstala, momentálně studuje obor veterinářství a přemýšlí kam  na vysokou školu.

Doma má dva kočičí nalezence a nuda s nimi rozhodně není. Kromě toho taky chová morče, sklípkany, afrického šneka a v rámci praxe pomáhá na veterinární klinice. Pokud se její volný čas netočí kolem zvířat, ráda zajde do kina, nebo ven s přáteli.

Vlastní kočky: Sauron, Salome(na fotce)

 

Lucie K.  – kočičí chůva

Hlavní hlídací revír: Říčany, Popovičky, Mukařov a okolí

Lucka je velkou milovnicí zvířat. Vždy toužila chovat kočky, ale jako dítě z paneláku měla povolena jen drobnější zvířátka – křečky, morčata, andulky, korely. Před osmi lety si sen o vlastních kočičích kamarádech splnila – odstěhovala se do domku za Prahu, který je svým umístěním mezi opuštěnými zahradami přímo stvořen pro uspokojování kočičí zvědavosti. Hned po pár dnech bydlení v novém si k ní našla cestu černá kočka a mourovatý kocourek, dostali jména Baghira a Áda. Po dvou letech ještě přibyli kočičí bratři Felix a Gustav. Kromě koček u Lucky ještě velmi rádi tráví čas bez páníčka zlatý retrívr Richie a fenka tollera Otylka. 
Vlastní kocouři: Baghira, Áda, Felix a Gustav

 

Kristýna D. – kočičí a psí chůva

Kristýna s kocourem Božíkem

Hlavní hlídací revír: Braník, Modřany, Hodkovičky, Smíchov

Týnu to už od mala táhlo ke zvířecím chlupáčům, ale bohužel alergie jejích dvou bratrů nedovolila jiné zvíře než andulku, tak si musela chodit „ňuňat“ mazlíčky k ostatním členům rodiny. Později měla potkana a díky němu se rozhodla, že láska ke zvířatům je veliká a šla studovat střední veterinární školu. Chodila se o kočky starat ke strejdovi a později i k tátovi, který má dvě kočky – černou Šmudlu, u které nikdo netuší jak je stará a vánočního nalezence ruské modré kočky jménem Božík, kterého našli o vánočních svátcích kolem půlnoci potulovat se kolem Pražského hradu. Momentálně studuje na ČZU obor speciální chovy. Ve volném čase se věnuje své andulce, ráda čte, kouká na seriály a věnuje se geocachingu. V budoucnu by si chtěla pořídit Bengálskou kočku.
Vlastní kočky: Kristýna momentálně nemá vlastní kočky

Kristýna Š. – kočičí a psí chůva

Kristýna se svým kocourkem Kubíkem

Hlavní hlídací revír: Praha 5, Stodůlky, Jinonice, Barrandov

Kristýna si zamilovala zvířata už jako malá, kdy trávila víkendy na farmě na Vysočině. Dlouho plánovala stát se veterinářkou, ale nakonec se vydala jiným směrem a studuje Imunologii na Přírodovědecké fakultě univerzity Karlovy. Se zvířaty tráví velkou část svého volného času, ať už doma v pohodlí s kočkami nebo v lesích na vyjížďkách s koněm. Fascinuje ji veterinární medicína, etologie (věda o chování zvířat a jeho významu), podobnosti a odlišnosti zvířat v porovnáni s lidmi. Ve volném čase si udržuje fyzičku na kruhových trénincích, věnuje se LARPu a učí se tréninkovou metodu u zvířat pozitivním posilováním (clicker training). Do budoucna doufá, že na vycházky koňmo přibude ještě psí kamarád.

Vlastní kocour: Kuba (na obrázku) a mainská mývalí Kitty

Anna – kočičí a psí chůva

Anna s kočičkou

Hlavní hlídací revír: Praha 2, 4, 5, Moráň, Anděl, Modřany, Barrandov

Anna byla kočičím podnájemnicí už od svých 10 let, kdy domů i přes protesty rodičů přinesla malé černé kotě.  Anna miluje a obdivuje kočky a kočky snad milují ji. Jako chůva dojíždí za kočičími miláčky do jejich domovů a bývají to pro ni krásné a nabíjející chvíle. Věří, že pro kočičáky také. Momentálně kočičího miláčka nemá, i když po něm touží. Důvodem jsou její poměrně časté cesty mimo domov.

Vlastní kočky: Anna momentálně nemá vlastní kočky

 

Míša – kočičí a psí chůva

Hlavní hlídací revír: Praha 9, Satalice, Letňany, Černý most, Klecany

Míša zbožňuje kočky, pejsky a vlastně všechny domácí mazlíčky. ,,Mamka si častokrát dělala srandu, že jsme jak Srstka a Kubišová‘‘  říká s úsměvem Míša. S kočkami vyrůstala od malinka, teď momentálně kočičku nemá, zato má psa s duší kočky- huskyho jménem Cairo.

Míša vystudovala školu se zaměřením na cestovní ruch, pracuje s dětmi v Městském domu dětí a mládeže (dělá trenérku mažoretek) a hlásí se na vysokou školu na obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Ve volném čase chodí na procházky s pejskem, sportuje, čte si a kouká na seriály.

Vlastní kočky: Keisy a pes Cairo (husky)

 

Bára – kočičí chůva

Hlavní hlídací revír: Praha 9, Černý most, Klánovice, Hostavice, Běchovice, atd. 

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. A některé o něco víc, cesta téhle chůvy vedla přes Venkovskou usedlost a “zemědělku” přes oděvní školu až k nám do Prahy. Barbora vždy žila obklopena všemi druhy zvířat. Doma mívala snad vše, co člověka napadne, od koček, psů a hlodavců až po exotické ptactvo. Po přestěhování do Pražského podnájmu kde zvířátka nebyla vítána, se rozhodla svou lásku k těmto tvorečkům využít jinak a tak dělá profesionální kočičí chůvu u HolidayCat.cz. Momentálně Bára studuje pánskou zakázkovou krejčí na oděvní škole a ve volném čase se věnuje šermu, četbě a přátelům.

Vlastní kočky: Bára momentálně nemá svojí kočku

Pavla – kočičí i psí chůva

Hlavní hlídací revír: Praha 5, Barrandov, Modřany

Pavla si celé dětství přála zvířecího kamaráda, to se jí konečně splnilo až v dospělosti, kdy si pořídila prvního kocoura ragdolla Snížka a aby mu nebylo smutno pořídila mu o rok později kamaráda britského kocoura Johnyho. Ve svém volném čase se nejčastěji věnuje svým kočkám, vaření nebo škole. Velkým snem Pavli je také si jednou pořídit bernského salašnického psa.

Nyní studuje obor „Výroba a ekonomika ve strojírenství“ na ČVUT a mimo hlídání koček ještě pracuje na poloviční úvazek ve kanceláři.
Vlastní kocour: Snížek

 

 

 V BRNĚ VÁM KOČKY HLÍDÁ:

Klára – Kočičí chůva

Klára se svou kočkou Mínou

Hlídací revír: Brno-město, jih a blízké okolí

Klára chtěla vždy kočičku, ale jako malá bydlela v malém bytě a proto si musela vystačit s rybičkami. Když jí bylo 6 let, přestěhovala se s rodiči do rodinného domku se zahradou a zanedlouho si pořídila prvního kocourka Bertíka. Momentálně má doma kočičky dvě – mladší a divočejší Suši, která měla před dvěma lety koťátka a starší dámu Mínu. Kromě koček má doma králíka Rozinka a nejnovější přírůstek do smečky je gekon Alfred. Klára studuje design nábytku na Mendelově univerzitě v Brně a ve volném čase se kromě zvířat věnuje vaření, sportování a přátelům.

Vlastní kočky: Sušenka (Suši) a Mína (na fotce)

Tereza – kočičí chůva

Tereza se svým kocourem Albusem

Hlídací revír: Brno-město, jih a blízké okolí

Terka se zajímala o zvířata odjakživa. Jako malá chovala morče a křečky, později dostala psa a když se s rodiči přestěhovali do rodinného domu, tak donesla ještě i kočičku. Tu bohužel při stěhování do Brna za studiem musela nechat u rodičů, jelikož byla zvyklá být celoročně venku. Ale dlouho sama v Brně nezůstala a pořídila si fretku Remyho. Nakonec k fretce přibyl ještě kocour Albus. Aktuálně má u rodičů 2 psy a kočičku a v Brně s ní, kromě manžela, bydlí v bytě freťák a kocour. Není divu, že Terka studuje zoologii na přírodovědecké fakultě MU. Kromě zvířat se ráda věnuje přírodě obecně, tráví čas s kamarády a často vyráží za kulturou jako je divadlo, kino nebo koncerty.
Vlastní kočka: Amidala (u rodičů), Albus (na fotce)

Veronika – kočičí chůva

Verča se svým kocourem Charliem

Hlídací revír: Brno-město, jih a blízké okolí

Veronika žije v kočičím obležení celý svůj život. Už jako malá si zamilovala kočky a jejich pozoruhodné povahy. Láska ke zvířatům ji přivedla ke studiu na veterinární střední škole, kde se naučila spoustu zajímavých informací. Nyní studuje v Brně na Mendelově univerzitě Molekulární biologii. Mezi její záliby dále patří focení, vaření, hra na klavír a cestování. Vlastní dva bratry kocourky Charlieho a Ronna, které miluje nadevše.
 
Vlastní kocourci: Charlie (na obrázku) a Ronny

 

Nikola – Kočičí chůva 

Hlídací revír: Brno-město, sever a blízké okolí

Nikča měla už jako malá vztah ke zvířatům, ale dlouhé roky nemohla žádné mít. S věkem přicházela i větší zodpovědnost, a proto se od rybiček postupovalo přes hlodavce až po kocourka,psa a papoušky. Nyní doma vlastní kocourka Cipíska, psa Filipa a čeká se na příchod korely. Vystudovala SOŠ Emila Holuba – obor veterinářství a nyní pokračuje na JČU – obor Biologie. Mezi volnočasové aktivity patří především in-line bruslení, chov exotického ptactva, četba,malba, vaření a počítačové hry. Nikča občas dochází do veterinárních ordinací jako praktikant a rozšiřuje tím svoje obzory ohledně zdravotnické péče o zvířata.
Vlastní kočky: kocour Cipísek

 

Kateřina – kočičí chůva

Hlídací revír: Brno-město, sever a blízké okolí

Katka byla odjakživa obklopena zvířaty a zvláště kočkami. Vyrostla na vesnici v domě, který vždy obývala nějaká kočka. V minulosti chovala například i andulku nebo morče. Když se před několika lety musela její sestra odstěhovat z domu do bytu, přenechala jí thajského kocoura jménem Samba, díky kterému si právě toto plemeno i kočky neskutečně zamilovala. Protože je Katka z Jižních Čech a do Brna se odstěhovala kvůli škole do bytu, musela nechat kocourka se zlomeným srdcem doma. Právě teď žádnou kočku tedy nemá, ale do budoucna by si rozhodně chtěla nějakou pořídit, protože jsou pro ni kočky neoddělitelnou částí života. Katka studuje Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, obory Anglický jazyk a Základy společenských věd. Ve svých volných chvílích ráda vaří nebo cestuje.
Vlastní kocourci: kocour Samba (na obrázku)

 


 

NA PLZEŇSKU VÁM KOČKY HLÍDÁ:

 

Barbora – kočičí chůva

Hlídací revír: Medový Újezd – Plzeň a blízké okolí

hcmensi-2

Bára se svým kocourem Oscarem

Barču to celý život táhne ke zvířatům. Od malinka měla morčata a králíka, poté psy a následně se dostala i k teraristice. Její největší její láskou jsou po celou dobu samozřejmě kočky, nejprve to byly venkovní a poté si pořídila kočky s průkazem původu. V roce 2016 si založila chovatelskou stanici Cranberry, CZ kde se chce věnovat zdravému a testovanému chovu britských koček. Dříve vlastnila také velice úspěšnou chovatelskou stanici ušlechtilých morčat Marsyas, která je známá po celém světě. Bára se aktivně podílí ve facebookové skupině Cat-mania celoroční aukce, kde je jednou ze správkyň, a pomáhá tak finančně přispívat na útulkové kočičky. Studuje vysokou školu ekonomickou se zaměřením podniková ekonomika a management. Mezi její záliby patří ještě fotografování a cestování.

Vlastní kočky: Oscar (britská), Xirah (britská), Dior (kanadský sphynx) a Flíček (nalezenec)

 

 


 

V KLADNĚ VÁM KOČKY HLÍDÁ:

Petra – kočičí chůva

uprava

Petra se svým kocourem Tomášem

Hlídací revír: Kladno – Kralupy nad Vltavou a blízké okolí

Petra se ve svém volném čase se věnuje hlavně svým zvířatům, sama má totiž pět koček. Také jezdí vypomáhat do kočičí i psího útulku, jezdí vypomáhat na bazárky každých 14 dní, kočičkám vozí potřebné věci a mazlí se s nimi. Pomáhání zvířatům, jak již kočičkám, tak i pejskům, zvláště pak těm opuštěným, či týraným, jí zkrátka naplňuje.

Petra vystudovala sociálně správní činnost na střední škole a nyní pracuje jako administrativní pracovnice na zkrácený úvazek. Kromě věnování se zvířátkům jí nejvíce baví četba, historie, nebo cestování.
Vlastní kočky: Kačenka, Amálka, Tomáš, Jůlinka a Gábinka.

 

 


VEDENÍ HOLIDAYCAT.CZ

Nikol Šabatová – Majitelka agentury

Nikol už od mala přezdívali „kočičí máma“, pochází ze Západočech a má na starosti veškeré vedení agentury. Ke kočičkám si vytvořila silné pouto a věří, že si vytvoří důvěru u každé kočky, i když to někdy může trvat i několik dní.
Služby profesionálního hlídání koček poskytuje již od roku 2013. Mimo vedení své agentury také spolupracuje s „Českým svazem chovatelů koček“, se kterým spoluorganizuje mezinárodní kočičí výstavy a další akce. Za HolidayCat.cz se také účastní mnoha akcí jako partner. Její agentura se již několikrát obejvila v televizi, magazínech a dalších médiích.

Nikol také spravuje a píše články, nebo vytváří videa s kočkama z hlídání do kočičího bloguKočičí Noviny, které jsou oddechové i poučné pro mnohé kočkomily.
Vlastní kočky: kocour Steve (na obrázku) a kočka Xaraina plemene birma 

 

 

Anna – Supervisor pražského týmu

Anna je studentkou České zemědělské univerzity s oborem zaměřeným na rehabilitaci pomocí zvířat. Do budoucna má v plánu se dále věnovat péči o zvířata a zabývat se i zájmově felinoterapií či canisterapií. Už od malička má ráda kočky a v této době vlastní jednu kočku jménem Minnie, kterou miluje nade vše. Dříve chodívala vypomáhat do kočičího útulku v Bohnicích jako dobrovolník.

V agentuře HolidaCat intenzivně pracuje zimy 2016, nejdříve jako kočičí chůva a od podzimu 2017 se má mimo hlídání na starost také vedení týmu a řešení objednávek. Anna si dokáže i poradit s jakýmkoliv problémových chováním u koček, proto klientům vždy ochotně poradí.  Ve volném čase čte knížky a tráví čas se svými přáteli.
Vlastní kočka: Minnie (Na obrázku) a sphynxka Dory

 

Jana – Supervisor brněnského týmu

 Jana si přezdívá „Kočkomilka“ a jak už z názvu vypovídá, je to snad největší kočičí nadšenec, jakého si můžete představit. Přečetla snad všechny vydání časopisu „Naše kočky“ ještě před tím, než přišla do HolidayCat.cz, sama od sebe spravuje vlastní kočičí a osobní blog pro zábavu: http://catwithoutwork.blog.cz/ a do našich „Kočičích novin“ také značně přispívá hodnotnými články. 

Jana vyrůstala v chovatelském prostředí, studovala na Veterinární a farmaceutické škole v Brně, ale školu přerušila a poté dálkově vystudovala pedagogiku. Věnuje se také hlídání dětí, doučuje matematiku a chemii a ve volném čase například šije pytlíčky pro kočky plněné šantou kočičí.
Vlastní kočky: Summer a Lord Darth Vader (na obrázku)

Přečtěte si také Janin článek: KOČIČÍ CHŮVA JANA: Brno pod nadvládou domácích koček

 

 


Chcete se stát součástí našeho týmu? Pokračujte prosím zde:

Kariéra