V PRAZE VÁM KOČKY HLÍDAJÍ:

Simona Kuncová – kočičí chůva

192 uprava 2Hlavní hlídací revír: Jihozápadní část Prahy a okolí, Praha 4, 5, 12, 13, 16 a další

Simona měla od dětství doma vždy nějaké to zvířátko, ať už to byli křečci, laboratorní myšky, pískomilové, zakrslý králík či suchozemská želva. V současné době vlastní čtyři kočky, dva menší psíky a jednu pískomilku. Život bez své zvířecí „smečky“ si nedokáže představit.  Není jí lhostejný ani osud opuštěných zvířat. Všechny její kočky byly původně vyhladovělými, nemocnými koťaty z ulice. Jejich nálezy konzultovala s Pražským spolkem ochráncům zvířat, který provozuje kočičí útulek, kam nyní Simona chodí příležitostně vypomáhat. Simona má vystudovaný obor Divadelní věda na Univerzitě Karlově, kromě divadla a zvířat k jejím zálibám patří cestování a sport (snowboarding, yoga)
Vlastní kočky:
Kocouři Ted a Goliáš (na obrázku) a kočky Emily a Michelle

Přečtěte si také Simonin článek: Povoláním kočičí chůva: „Já a mých 100 + 1 koček“

Liliana Nadri – kočičí chůva

Hlavní hlídací revír: Praha 6, 7 a okolí

Jako malá už chovala plno zvířátek jako například králíky, křečky či myšky, nebo želvu. Vždy měla radost z toho, že se může o někoho starat a obzvláště když se jednalo o zvířecí členy rodiny. Její záliba ke kočkám a proniknutí do kočičího světa započala, když našla opuštěné kotě Nikyho (na obrázku) na Barrandovském sídlišti. Okamžitě se ho ujala a už 6.rokem dělá radost jak Lili tak i celé rodině. Po letech si pořídila dalšího kocoura, tentokrát bengálského. Dále se již delší dobu stará o opuštěné kočky ze Suchdola a v rámci své školní praxe pracovala také jako výpomoc v útulku Felix.

Nyní Lili studuje vysokou školu zemědělskou na Suchdole, obor Aplikovaná ekologie a ve volném čase se aktivně věnuje floorbalu.
Vlastní kočky: Niky a Bači 

Šárka Vlnasová – kočičí chůva

Šárka se svým kocourem Džufixem

Hlavní hlídací revír: Severozápadní část Prahy, Praha 6, 7 a okolí

Šárka je chůva, která vyrůstala obklopena kočkami, poznala jejich různé povahy a po přestěhování do Prahy nalezla spřízněnou duši ve svém dnes 3 letém kocourkovi Džufixovi (na obrázku). Práce pro agenturu je pro Šárku vysněným povoláním a si ji velmi užívá. 

Šárka vystudovala jednooborovou Pedagogiku na FFUK, dnes mimo hlídání koček pracuje také jako OSVČ v oblasti kosmetiky. Ve volném čase se věnuje rodině (včetně kočičích příslušníků), přírodním formám medicíny a je také fotbalovou fanynkou. Miluje kávu a v zimních měsících dobrý čaj.

Vlastní kočka: Džufix (na obrázku)

 

 

 

Kateřina Maršálková – kočičí chůva

Hlavní hlídací revír: Praha 2, 3, 5

Katka odjakživa milovala zvířátka. Společnost jí v dětství dělali osmáci degu, křečíci, pejsci, papoušci.. a po mnoha letech konečně i dvě vytoužené kočičky. Až s jejich příchodem se však začala zabývat zvířaty do hloubky. Zajímá se o správnou výživu koček, osvětu ohledně kastrace, ale vyhledává třeba i kosmetiku, která nebyla testována na zvířatech. Jejím snem je rozšířit svou kočičí rodinu o několik dalších členů. 
Ve volném čase se věnuje především streamování her, seriálům a zdravému životnímu stylu. 

Vlastní kočky: Hennessy (na obrázku) a Baileys

 

Karolína Jurásková – kočičí chůva

Karolína se svými kočkami Naya a Pickwi

Hlavní hlídací revír: Praha 4, 10 a centrum

Karol vyrůstala obklopená všemi druhy zvířat, od koček, psů a hlodavců až po čínské prasátko. Jako dítě všechna zvířata milovala, postupně se k lásce přidávalo i porozumění jejich potřebám, výchově, výcviku. Své kočky si pořídila během střední školy. Soužití dvou koček však ze začátku neprobíhalo příliš hladce, proto se začala intenzivně zajímat o kočičí psychiku. Svým kočkám pomoci dokázala a rozhodla se, že bude pomáhat i dál.
Stala se jedním ze správců skupiny Cat-Mania a spravuje i charitativní projekt Dvacku za dvacku, skrze který pomáhá kočičím útulkům a neziskovým organizacím. Zároveň se věnuje výcviku a chovu psů, její chovatelská stanice se jmenuje Z Rodu Elfů. Správnému přístupu ke zvířatům učí i děti v kynologickém a chovatelském kroužku. Karolína také studuje biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.  

Vlastní kočky: Naya (tříbarevná) a Pickwick (mourovatý)

Veronika Kůdelová – kočičí chůva a video editorka

Hlavní hlídací revír: Jihovýchodní část Prahy, Klánovice, Úvaly, Říčany a další

Veronika měla vždy doma jako mazlíčky různé hlodavce a později toužila i po větších zvířátkách. Celý život pomáhala s hlídáním kočičích miláčků svým kamarádkám a příbuzným. Do koček se zamilovala pak hlavně během svého studia u své spolubydlící a po dokončení studia si Veronika musela pořídit vlastní. Nyní má jednu kočku a dva králíky, z čehož oba jsou nalezenci. Králík byl nalezen zatoulaný na okraji silnice a kočička se doslova objevila před domovními dveřmi.
Veronika vystudovala střihovou skladbu na FAMO v Písku, a když se právě nevěnuje zvířátkům, tak pracuje jako střihačka a grafička. Jako střihačka a editorka se realizuje i v HolidayCat.cz, kde se účastní reportáží s chovateli koček a následně je zpracovává do videa.
Vlastní kočka: Lana (Na obrázku)

 

Jana Bauerová – kočičí chůva

Hlavní hlídací revír: Severo-východní část Prahy, Letňany, Černý most, Brandýs nad Labem a další

Jana odmalička miluje kočičky a vlastně všechna zvířátka. V minulosti se doma starala o pejska a postupně o dvě kočičky. V současné době má kočičí slečnu Miu, jedno z nejmilejších stvoření, jaké kdy poznala. Každý den znovu žasne, jak je krásné sdílet svůj život s takovým úžasným kočičím společníkem.

Jana vystudovala teoretickou ekonomii a pracovala v oblasti IT. Kromě kočičky doma s láskou pečuje o partnera, děti a pejska. Zajímá se o jógu a canisterapii. Mezi další záliby patří knížky, kino, cestování, lyžování a kolečkové brusle.
Vlastní kočka: Mia (Na obrázku) 

 V BRNĚ VÁM KOČKY HLÍDÁ:

 

Zuzana Kaňovská – Kočičí chůva 

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Zuzka vždy milovala zvířata, a také je odmalička chovala. Od narození měla doma kočičku Packu, ke které se brzy přidal kocourek Bertík. Oba dva adoptovala z útulku. Kromě koček Zuzka chovala také křečky a králíka. Nyní pečuje o své dva miláčky Micinku a Vašíka. Jsou to maminka se synem a obou se ujala rovněž z útulku. Nyní už jsou nerozlučnými společníky. 

Zuzka je studentkou strojírenství na VUT v Brně. Mezi její další záliby patří sport a vaření. Svůj volný čas nejraději tráví ve společnosti přátel. 

Vlastní kočka: Vašík (na obrázku)

 

Klára Komárková – Kočičí chůva 

Klára se svou kočkou Mínou

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Klára chtěla vždy kočičku, ale jako malá bydlela v malém bytě a proto si musela vystačit s rybičkami. Když jí bylo 6 let, přestěhovala se s rodiči do rodinného domku se zahradou a zanedlouho si pořídila prvního kocourka Bertíka. Momentálně má doma kočičky dvě – mladší a divočejší Suši, která měla před dvěma lety koťátka a starší dámu Mínu. Kromě koček má doma králíka Rozinka a nejnovější přírůstek do smečky je gekon Alfred.

Klára studuje design nábytku na Mendelově univerzitě v Brně a ve volném čase se kromě zvířat věnuje vaření, sportování a přátelům.

Vlastní kočky: Sušenka (Suši) a Mína (na fotce)

 

Petra Vykoukalová – kočičí chůva

img_1175-uprava

Petra se svým kocourem Xysso

Hlídací revír: Brno-město a blízké okolí

Petra měla od dětství silný vztah ke zvířatům. Již v útlém věku dostala andulku jménem Adélka, ale ani zdaleka nezůstalo jen u ní a s následujícími léty přibývalo i dalších domácích mazlíčků, mezi které patřily i kočky.  Petra měla ke kočkám vždy zvláštní vztah, se kterými byla díky oběma svým babičkám chovatelkám v neustálém kontaktu. Zprvu opatrovala tyto kočky, či kočky zatoulané. Ihned, jakmile to bylo možné, pořídila si svou první kočku jménem Chasey. V současné době má doma siamského kocoura jménem Xysso o kterého se stará a který jí oplátkou dovolí spát s ním v jeho posteli.

Petra vystudovala cestovní ruch, v němž i pracuje. Ve volném čase se věnuje sportu, četbě, vaření a svému kocourovi.
Vlastní kocour: Xysso (na obrázku)

 

 


 

NA PLZEŇSKU VÁM KOČKY HLÍDÁ:

 

Barbora Matějovcová – kočičí chůva

Hlídací revír: Medový Újezd – Plzeň a blízké okolí

hcmensi-2

Bára se svým kocourem Oscarem

Barču to celý život táhne ke zvířatům. Od malinka měla morčata a králíka, poté psy a následně se dostala i k teraristice. Její největší její láskou jsou po celou dobu samozřejmě kočky, nejprve to byly venkovní a poté si pořídila kočky s průkazem původu. V roce 2016 si založila chovatelskou stanici Cranberry, CZ kde se chce věnovat zdravému a testovanému chovu britských koček. Dříve vlastnila také velice úspěšnou chovatelskou stanici ušlechtilých morčat Marsyas, která je známá po celém světě. Bára se aktivně podílí ve facebookové skupině Cat-mania celoroční aukce, kde je jednou ze správkyň, a pomáhá tak finančně přispívat na útulkové kočičky. Studuje vysokou školu ekonomickou se zaměřením podniková ekonomika a management. Mezi její záliby patří ještě fotografování a cestování.

Vlastní kočky: Oscar (britská), Xirah (britská), Dior (kanadský sphynx) a Flíček (nalezenec)

 

 


 

V KLADNĚ VÁM KOČKY HLÍDÁ:

Petra Frýzková – kočičí chůva

uprava

Petra se svým kocourem Tomášem

Hlídací revír: Kladno – Kralupy nad Vltavou a blízké okolí

Petra se ve svém volném čase se věnuje hlavně svým zvířatům, sama má totiž pět koček. Také jezdí vypomáhat do kočičí i psího útulku, jezdí vypomáhat na bazárky každých 14 dní, kočičkám vozí potřebné věci a mazlí se s nimi. Pomáhání zvířatům, jak již kočičkám, tak i pejskům, zvláště pak těm opuštěným, či týraným, jí zkrátka naplňuje.

Petra vystudovala sociálně správní činnost na střední škole a nyní pracuje jako administrativní pracovnice na zkrácený úvazek. Kromě věnování se zvířátkům jí nejvíce baví četba, historie, nebo cestování.
Vlastní kočky: Kačenka, Amálka, Tomáš, Jůlinka a Gábinka.

 

 


VEDENÍ HOLIDAYCAT.CZ

Nikol Šabatová – Vedoucí agentury

Nikol už od mala přezdívali „kočičí máma“, pochází ze Západočech a má na starosti veškeré vedení agentury. Ke kočičkám si vytvořila silné pouto a věří, že si vytvoří důvěru u každé kočky, i když to někdy může trvat i několik dní.
Služby profesionálního hlídání koček poskytuje již od roku 2013. Mimo vedení své agentury také spolupracuje s „Českým svazem chovatelů koček“, se kterým spoluorganizuje mezinárodní kočičí výstavy a další akce. Za HolidayCat.cz se také účastní mnoha akcí jako partner. Její agentura se již několikrát obejvila v televizi, magazínech a dalších médiích.

Nikol také spravuje a píše články, nebo vytváří videa s kočkama z hlídání do kočičího bloguKočičí Noviny, které jsou oddechové i poučné pro mnohé kočkomily.
Vlastní kočky: kocour Steve (na obrázku) a kočka Xaraina plemene birma 

 

 

Anna se svou kočkou Minnie

Anna Císařová – kočičí chůva

Hlavní hlídací revír: Centrum Prahy a vše po lince metra C

Anna je studentkou České zemědělské univerzity s oborem zaměřeným na rehabilitaci pomocí zvířat. Do budoucna má v plánu se zabývat felinoterapií. Už od malička má ráda kočky a v této době vlastní jednu kočku jménem Minnie, kterou miluje nade vše. Dříve chodívala vypomáhat do kočičího útulku v Bohnicích jako dobrovolník kočičkám, které neměly to štěstí mít svojí rodinu.

V agentuře HolidaCat intenzivně hlídá kočky již od zimy 2016 a dokáže i poradit s jakýmkoliv problémových chováním u koček.  Ve volném čase čte knížky a tráví čas se svými přáteli.

Vlastní kočka: Minnie (Na obrázku) 

 

Jana Smrčková (Malinovská) – Supervisor brněnského týmu

 Jana si přezdívá „Kočkomilka“ a jak už z názvu vypovídá, je to snad největší kočičí nadšenec, jakého si můžete představit. Přečetla snad všechny vydání časopisu „Naše kočky“ ještě před tím, než přišla do HolidayCat.cz, sama od sebe spravuje vlastní kočičí a osobní blog pro zábavu: http://catwithoutwork.blog.cz/ a do našich „Kočičích novin“ také značně přispívá hodnotnými články. 

Jana vyrůstala v chovatelském prostředí, studovala na Veterinární a farmaceutické škole v Brně, ale školu přerušila a poté dálkově vystudovala pedagogiku. Věnuje se také hlídání dětí, doučuje matematiku a chemii a ve volném čase například šije pytlíčky pro kočky plněné šantou kočičí.
Vlastní kočky: Summer a Lord Darth Vader (na obrázku)

Přečtěte si také Janin článek: KOČIČÍ CHŮVA JANA: Brno pod nadvládou domácích koček

 

 


Chcete se stát součástí našeho týmu? Pokračujte prosím zde:

Kariéra