20.4.2018 Jana

Proč chodit na výstavy koček?

Foto:  (c) Jiří Sláma, www.fotoslama.cz

Kočičí výstavy jsou tématem pro knihu. Knihu plnou kontroverze, lásky, obětavosti, soutěživosti, nenávisti, zklamání, úspěchů, kamarádství … Kniha, která by byla plná krásných koček plemen celého světa. Pojďme se podívat, proč nejsou výstavy koček jen o kokardách a proč je prima na ně chodit i bez koček!

SC. Waldemar BohemiaBengals

 

Kočky různých plemen

Čas od času je prima se jít podívat, jak určité plemeno dnes vypadá. Už jen minimálně proto, aby si uvědomil, jak má papírový ragdoll opravdu vypadat. Být ve vlastnictví již jiné kočky návštěvu přeci nevylučuje!

Nikdy také nevíte, které plemeno vám učaruje. Bude to bengálka nebo snad peršanka? Kde jinde, než na výstavě, se potkáte s více majiteli jednoho plemene? S více vizitkami na jednom místě, bez zdlouhavého hledání a klikání? I chovatelé v akci dělají svým kočičkám reklamu svým vystupováním, řečí, přístupem k životu, …  A to, prosím, nemusíte sedět doma, ale jdete se projít na výstaviště.

Stánky pro kočky

Někdo na výstavy chodí nejen kvůli kočičkám samotným, ale aby si nasbíral slevy na produkty, nové produkty vyzkoušel. Někdo jen hledá vhodné řešení pro svoji domácnost. Kde jinde je na jednom místě tolik věcí pro kočky?

Škrabadla, sítě do oken, hračky plněné šantou či kozlíkem, pelíšky z látky i kartonu, šampóny na všechny druhy srsti různých výrobců i s odborným výkladem, kočičí salóny krásy, steliva, granule a nebo HolidayCat.cz – hlídání kočiček u vás doma. To vše na jednom místě. Dokonce s tím, že čas od času slyšíte názory, zkušenosti jak pozitivní, tak negativní. Stačí jít, koukat a poslouchat!

V neposlední řadě se na výstavách myslí i na lidi – tričko s kočkou vašeho plemene? Není problém. Hrneček s kočičkou ve stylu toho či onoho? Není problém. Čelenka s kočičími oušky? Není problém. A když náhodou nenaleznete svoji vysněnou samolepku na auto, majitelé stánků vám milerádi pomohou. Nebo se dokonce domluvíte na samolepce přímo na vaše auto.

Vzdělávání, zábava

Mnoho výstav zařazuje do svých programů i mluvené slovo odborníků. Člověk žijící s kočkou se díky ní stále vzdělává a učí se. Někdy se ale hodí i názor jiného odborníka než vaší kočky či vašeho veterináře.

Přednášky doplňující výstavy mohou být o složení krmiva, které mnoho majitelů stále mate. Časté jsou diskuze o problémech jako je čurání mimo kočičí toaletu či škrábání nábytku. Ať je přednáška víceméně na jakékoliv téma, málokdy bývá nudná a nezajímavá. Pořadatelé v drtivé většině případů volí jak zajímavé mluvčí, tak zajímavá témata a především – vždy jde o milovníky koček.

I malování na obličej je prima doprovodný program

Přátelé a cestování

Taky vás občas trápí problém, že až moc mluvíte o své kočce nebo o kočkách obecně? Okolí vás již nevnímá, protože každá vaše věta obsahuje kočku? Na výstavě je takových zvláštních lidí, jako jste vy, mraky. Každý druhý si s vámi na téma kočiček milerád popovídá. A co vy víte? Třeba z jedné takové diskuze vzejde přátelství či dokonce budoucí manželství. Navíc pokud již kočičí přátele máte, kde jinde je potkat, než zase na výstavě? Není příjemné, čas od času si popovídat osobně a ne jen přes Messengera?

Skloubit dovolenou v zahraničí a život s kočkami bylo dlouho problémem. Pak ale na scénu vstoupila agentura HolidayCat.cz, která pohlídá vaše kočičky doma, zatímco vy budete objevovat nové kultury nebo jen odpočívat u moře. Ale pokud byste rádi sdíleli zážitky i s kočičkou, cesta na výstavu za hranice domoviny je tím prvním krokem! Pokud kočičku nemáte, i tak je výstava motivující vyrazit na výlet. Minimálně tak vyplníte jeden či dva dny vaší dovolené v zahraničí! Partnera necháte odpočívat a vy si vyrazíte mezi podobně smýšlející šílence na výstavu.


O Vaše kočičí a psí veličenstvo se nejlépe postaráme my! Služba hlídání psů a koček 


Poskytnutí domovu

Některé výstavy koček nejsou tak úplně o hodnocení krásny a kompaktnosti toho určitého plemene. Některé výstavy jsou pořádány za účelem sdílet více lásky než obvykle. Ukazovat krásné kočičky, které nemají šanci mít svůj domov jiný než v útulku či depozitu. Z takovéto výstavy si tedy můžete kočičku, která vás adoptovala odnést přímo do jejího království, vašeho příbytku.

Umisťovací výstavy koček patří mezi akce, ze kterých možná odcházíte s lehčí peněženkou, ale s příznivější karmou a větším úsměvem na tváři. Někdy dokonce s novým členem rodiny. Ne, že by nešlo i na klasické výstavě narazit na charitativní stánek nebo přednášku o útulcích a depozitech. Také i na klasické výstavě narazíte na přátele, kteří vám mohou ukázat cestu k adopci kočičky z útulku. Ale přeci jen i pouhé zaplacení vstupu jde na dobrou věc – na potřebné věci pro opuštěné kočičky.

Borůfka našla svůj domov

A co vy, proč chodíte na výstavy koček? Máte miláčka s průkazem původu a vystavujete ji? Nebo spíše chodíte na kus řeči a necháváte se přitom obohacovat krásami kočkovitých šelem?

Autor článku: Jana Smrčková (Kočkomilka Jana)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.