8.4.2015 Holidaycat.cz

Proč kočky nastavují pupek?

Kočičí komunikace není omezená pouze na mňoukání a vrnění. Stejně jako všechna zvířata k nám promlouvají také řečí těla. Postoj těla je jedním z nejzřetelnějších způsobů, jak kočky vyjadřují svojí náladu. A vyvalování bříška je jedním z nejočividnějších způsobů!

Proč kočky nastavují pupek?

Vystavení břicha může znamenat vyjádření hravosti, agrese, důvěry i lásky.

  • Obranný postoj

Je-li kočka připravená k boji s protivníkem, někdy si lehne na záda. Může se zdát nelogické, že kočka vystavuje své slabé místo v momentě ohrožení, tato poloha jí nic méně umožňuje nejlépe využít své vrozené obranné zbraně. Když leží na zádech, může napadat protivníka, nebo se před ním bránit drápy na všech čtyřech nohách nebo pomocí tlamy. Pokud je toto její úmysl, zpravidla to bude doprovázeno vrčením, syčením a ušima sklopenýma dozadu.

  • Hravost

Některé kočky si lehnou a přetáčejí se ze strany na stranu, když mají hravou náladu. Mějte však na paměti, že kočičí představa o hře je napodobováním útočné nebo obranné pozice, takže se kočka postupně může skutečně dostat do této nálady. Tehdy bude její ocas svištět dopředu a dozadu, nikoliv však příliš prudce. Může se nechat snadno unést, takže si dejte pozor na ruce.


Jedete v létě na dovolenou a vlastníte kočku? Objednejte hlídání koček ještě dnes!

 Ceník


  • Milující

Kočky si někdy lehnou na záda vedle svého majitele na důkaz vyjádření lásky. Břicho je nejzranitelnější částí těla každého zvířete, proto vám jeho vystavováním v kočičím jazyce říká, že vám plně věří. V tomto případě si většinou říkají o pohlazení nebo o podrbání na bříšku. Ostatní části těla jsou v tomto případě také velmi uvolněné.

  • Uvolněné

Některé kočky si lehají na záda když jdou spát. Pokud to dělá Vaše kočka, znamená to, že je ve Vaší společnosti a ve svém okolí absolutně uvolněná. Cítí se naprosto bezpečně a bezvýhradně Vám věří.

 

 

LIDÉ TAKÉ ČTOU:

DRUHY KOČKY DOMÁCÍ, aneb jak ovlivňuje barva srsti povahu koček?
Proč kočky přešlapují
19 nejčastějších chyb, kterých se dopouštějí majitelé koček
Z DOMOVA: Kocour Steve dělá mrtvolku na povel!

Zdroj: www.ehow.com
Featured photo: http://7-themes.com/6954537-cat-lying-back.html

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found