Vítejte na našich stránkách! Zajímají Vás různá plemena koček? Přečtěte si o povahách a charakterech nejoblíbenějších koček v České republice!

U některých je dokonce přiložena reportáž přímo s chovatelkou koček těchto plemen.

 

NORSKÁ LESNÍ KOČKA

Toto plemeno je velmi pozoruhodné, Norské lesní kočky pocházejí skutečně z Norska, proto mají velmi hustou a dlouhou srst, která jim propůjčuje majestátní a impozantní vzhled. Mají silné tělo, huňatý ocas a dlouhé nohy. Jejich vzhled je velmi podobný Mainské mývalí kočce, od té se však odlišuje typickým trojúhelníkovitým tvarem obličeje. V historii byly údajně společníky Vikingů. Jsou ohromně rozkošné a mají nenáročnou povahu, jsou hravé, atletické a vyrovnané – hodí se do rodin s dětmi. Jejich srst však vyžaduje pravidelné vyčesávání a to ideálně 1 x za týden.

VIDEO-REPORTÁŽPLEMENA KOČEK: Norská lesní kočka (Video-reportáž s chovatelkou)

 

BENGÁLSKÁ KOČKA

Bengálské kočky se řadí mezi jedno z nejinteligentnějších plemen. Vzniklo postupným křížením divokých a domestikovaných koček v USA, čímž se u nich zachovalo nádherné divoké zbarvení a přitom se zmírnila divoká povaha. Dneska jsou z nich úžasní vrnivý mazlíci, kteří neztratili svůj živější temperament, takže pokud chcete tuhle kočku, pořiďte si opravdu pevné, stabilní škrabadlo. Bengálka totiž klidně vyskočí ze země bez rozběhu třeba až na 1,5 metru vysoké škrabadlo. Vyžadují spoustu hry a pozornosti, ale zároveň jsou něžnými, milujícími společníky. Srst je velmi bezúdržbová, bengálské kočky by se kvůli jemné kůži dokonce česat ani neměly.

 

RAGDOLL

Ragdoll, neboli hadrová panenka si zasloužil svůj název dle údajné poddajnosti, když ho vezmeme do náručí. Toto plemeno má vždy krémově bílou polodlouhou srst s tmavým čumáčkem, ocasem a packami – někdy má bílé ponožky. Jeho oči jsou blankytně modré a celkově svým vzhledem připomíná prvotřídní šlechtu. Je to skutečný mazel, který si oblíbí své majitele, má totiž téměř až „psí povahu“ ve vztahu ke člověku. Nerad zůstává sám, proto je dobré ho mít buď v početné rodině, nebo mu pořídit dalšího kočičího kamaráda. Je to velmi něžné plemeno, proto by tyto kočky měly být chovány vždy doma, neboť by se venku nemusely ubránit nepřátelským vlivům.

VIDEO-REPORTÁŽPLEMENA KOČEK: Ragdoll (video-reportáž s chovatelkou) 

 

BRITSKÁ MODRÁ KOČKA

Britské kočky jsou skutečné aristokratky s anglickým chováním. Jsou velmi nenucené a osobité. Jejich povaha se vyznačuje klidem, přátelskostí a vyrovnaností, nenechají se však příliš chovat ani mazlit, čímž ještě podtrhují svou ušlechtilou královskou „modrou“ krev. Tato kočka však bude spokojeně ležet a příst po Vašem boku, ať půjdete kamkoliv. Jejich tělesná konstituce je velmi silná, s čímž často souvisejí jejich sklony k obezitě. Vzhledem se podobá kočce Šklíbě z příběhu Alenka v říši divů, kterému byla s největší pravděpodobností předlohou.

 

 

SPHYNX

Sphynx – to je nahatá kočička bez srsti, která má na povrchu o 4 stupně vyšší teplotu kůže, než všechny ostatní kočky. Pochází z Kanady a vznikla zcela náhodou jako přírodní mutace, když se jedno koťátko bez srsti narodilo rodičům s chlupy. Mají velké uši, zkosené oči a tlusté prsty u nohou. Díky jejich absenci srsti vidíme mnohé vrásky a záhyby jejich kůže, což nás často vede k představě, jak by asi vypadaly jiné kočky bez srsti. Jelikož jejich přirozený maz těla nemůže zachycovat srst, musí se Sphynxi často koupat a to alespoň 1x týdně. Potřebují stálý přísun jídla, neboť hodně jedí. Snesou se dobře s dětmi, jsou velmi hraví a potřebují stále nové podněty, aby se nenudili. Výhodou Sphynxů je, že jsou hypoalergenní, takže je můžou mít i lidé s alergií na kočky.

VIDEO-REPORTÁŽPLEMENA KOČEK: Sphynx (video-reportáž s chovatelkou)

 

MAINSKÁ MÝVALÍ KOČKA

Mainská mývalí kočka je bezpochyby jedno z nejimpozantnějších kočičích plemen. Pochází z amerického státu Maine a vyznačuje se svou enormní velikostí, trčícími chloupky z uší jako u rysa a všeobecným vzhledem připomínající divokou kočku. Má charakteristické vousy, které jsou bezkonkurenčně nejdelší, jaké byly kdy kočce naměřeny. Mnoho lidí by jí kvůli jejímu divokému vzhledu snadno mohlo přisoudit stejný charakter, opak je však pravdou. Tato kočka je známá svojí mírumilovností a hravostí, hodí se do rodin a díky své nenáročnosti také pro lidi, kteří kočku nikdy před tím neměli. Mainská mývalí kočka byla také pomocnice děsivého školníka v Harry Potterovi jako paní Norrisová.

VIDEO-REPORTÁŽ: PLEMENA KOČEK: Mainská mývalí kočka (video-reportáž s chovatelkou)

 

 


Máte doma kočičí šelmu a potřebujete pro ní hlídání?


Obraťte se na nás, necháme jí v klidu doma a zaskočíme za ní! Pomazlíme se s ní, pohrajeme si a pošleme vám foto-report!