1.5.2015 Holidaycat.cz

8 VÝHOD MAJITELŮ KOČEK

Jste-li majitelem koček, pravděpodobně budete tyto řádky číst se spokojeným pocitem a myšlenkou na Vaší kočku. Nemáte-li kočku, možná po přečtení tohoto poběžíte do nejbližšího útulku…no a nebo máte psa.

1. KOČKY VÁM POMÁHAJÍ VYROVNAT SE S OBTÍŽNÝMI SITUACEMI

Stres, deprese, ztráta někoho blízkého, můžou být velmi bolestivé zážitky, proto jednou z nejlepších náplastí je vlastnit domácího mazlíčka. Kočky pomáhají lidem rychleji překlenout jejich ztrátu a taky zmírňují fyzické symptomy bolesti, jako je pláč, nebo dokonce různé psychosomatické efekty. Navzdory tomu, že je kočka jenom zvíře, dobře poslouží jako psychická podpora v těžkých časech. Také člověku pomáhá ve smyslu, že se jí může vyzpovídat jako živé bytosti, která neodpovídá a nesoudí je, jak to často dělají lidé.

2. JSOU LEPŠÍ PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Jestli si děláte starosti s uhlíkovou stopou, je lepší vlastnit kočku. Studie z roku 2009 ukázala, že po dobu svého života, prostředky, které jsou potřebné ke krmení psa zanechávají tu samou ekologickou stopu jako automobil Hummer. Naproti tomu kočky, které všeobecně spotřebují méně potravy a taky žerou méně kukuřičních a hovězích produktů, mají uhlíkovou stopu přibližně stejnou jako Vokswagen Golf.

3. POMÁHAJÍ VÁM NAJÍT SI PROTĚJŠEK

Když jste svobodný muž a nedaří se Vám sjednat rande, pořiďte si kočku! Britská anketa ukázala, že až 82% žen přitahují více muži, kteří mají domácího mazlíčka. A i když vlastnění psa může velmi pomoct, až neuvěřitelných 90% žen uvedlo, že muži, kteří mají kočku jsou “milejší” než ostatní chlapi. Zdá se, že se ženy přiklánějí ke stereotypu, podle kterého jsou majitelé koček citlivější, ohleduplnější a pozornější, takže zmínka o tom, že máte kočku, může udělat zázraky. Mějte však na paměti, že kočka je na celý život, ne jen pokud si najdete partnerku.

4. JSTE PRAVDĚPODOBNĚ INTELIGENTNÍ

Britská studie týkající se majitelů domácích mazlíčků zjistila, že lidé, kteří mají kočku jsou v průměru chytřejší, jak jejich protějšky vlastníci psa. Nejenom co se týče IQ skóre, ale taky obecné vzdělání je u majitelů koček vyšší. Samozřejmě, není to tím, že by kočka jejího majitele dělala chytřejším – vědci, kteří prováděli tuto studii říkají, že inteligentnější lidé mají ve zvyku pracovat déle a tím, že kočka vyžaduje méně pozornosti než pes, je pro tyto zaneprázdněné intelektuály lepší volbou.


A CO JE DALŠÍ VÝHODOU VLASTNĚNÍ KOČEK? O dovolené jí můžete nechat doma!

Hlídáme kočky v Praze, Brně, Plzni, na Kladně a Kralupech nad Vltavou

s to přímo u Vás doma!

 Více informací o hlídání koček


5. ZDRAVÉ SRDCE

Domácí mazlíček je dobrý pro Vaše srdce. Zejména kočky snižují úroveň stresu (možná proto, že nevyžadují tolik péče, jako psi) a také snižují míru úzkosti ve Vašem životě. Hlazení kočky má uklidňující účinky. Jedna obsáhlá studie  ukázala, že po dobu 10 let, majitelé koček měli o 30% menší pravděpodobnost srdečního záchvatu, nebo mrtvice, než ostatní lidé.

6. PŘÁTELSTVÍ

Stereotyp, že psi jsou láskyplnější než kočky je přesně jenom to – stereotyp. Ve skutečnosti se ukázalo, že kočky dokážou být zrovna tak dobrými společníky, jako psi, a to hlavně pro ženy. Švýcarská studie z roku 2003 zjistila, že mít doma kočku emocionálně odpovídá tomu, jako kdyby jste měli romantického partnera. Kočka dost často vyhledává kontakt a chce se mazlit. Studie potvrdila, že kočky si pamatují projevenou přízeň a později tuto laskavost opětují.

Nicméně kočky mají v tomto vztahu navrch. Po tisících let domestikace se kočky naučily, jak nás ovládat. Například vydávají skučivý zvuk, který se podobá dětskému pláči. Náš mozek je od přírody naprogramován reagovat na brekot dítěte, takže nedokáže ignorovat to, co kočka chce, když si něčeho tímto způsobem domáhá.

7. OBRAZ VAŠÍ OSOBNOSTI

Mít kočku dost vypovídá o Vaši osobnosti. Zatímco pejskaři mají tendenci, být na párty středobodem pozornosti, majitelé koček jsou decentnější, distinguovanější, tišší a uzavřenější. Nicméně mají navrch, když se jedná o důvěryhodnost a skromnost.

8. VĚCI JAKO TOHLE

i.dailymail.co.uk-upr.i.dailymail.co.uk

 

 

 

ČTĚTE TAKÉ:
První originální výstava koček – 8 věcí jinak! STARSHOW Diplomat 2016
Z DOMOVA: Kocour Steve dělá mrtvolku na povel!
JAK JSME HLÍDALI KOČKY: Momo na skejtu
Proč rozhodně nenechávat kočku doma samotnou
Deník kočičího vězně

Zdroj:
www.mentalfloss.com
Featured photo by Coolanimalworld.com

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found