Plemena koček: BRITSKÁ MODRÁ KOČKA (video-reportáž)

VIDEO-REPORTÁŽ

Britská modrá kočka je jedno z nejoblíbenějších kočičích plemen v České republice, britky jsou v ČR zkrátka opravdu rozšířené. Ve videu jsme právě proto věnovali značnou pozornost tomu, z jakého důvodu si lidé tyto kočky pořizují a na co by měli dbát především pří výběru britského kotěte.  Tak si uvařte kafe, pohodlně se usaďte a pusťte si, co o tomto plemeni řekla chovatelka Iva Kubiasová z chovatelské stanice REMIDES*CZ z Čáslavi, která chová britské kočky už téměř 20 let.  

BRITSKÁ MODRÁ KOČKA

Britská kočka je velice klidné, přátelské a mírné plemeno. Určitě nepatří mezi umňoukané kočky, které překypují energií a budou vás otravovat a dožadovat se pozornosti. Britky jsou milým společníkem, který bude spíše dřímat na vašem gauči a občas zvednou jedno ucho, když na ně zavoláte jménem. Rády však s vámi budou trávit čas všude, kam se hnete a zvedavě zkoumat vše, co jim přinesete. Obzvláště dvojnásob to platí pro krabice, které britské kočky doslova milují. 

Jejich úžasný medvítkovitý vzhled si získal tak obrovský počet obdivovatelů, že se hned po „obyčejné“ kočce domácí vyskytují v největším počtu domácností, které mají kočku, v České republice. To vše má ovšem i své úskalí, které není radno brát na lehkou váhu.


Jedete na dovolenou a nevíte, kdo se vám postará o kočky?
Využijte profi kočičí chůvy!

 ZJISTIT VÍCE O SLUŽBĚ


Nejčastější rizika při výběru kotěte

Britky jsou nyní tak rozšířené, že se dnes kde který majitel kočky rozhodne nechat kočku připustit k nějakému kocourovi (bůh ví, jakému? A zda je aspoň britský?) a „dopřát“ jí koťata. A to bez registrace chovatelské stanice, která reguluje chov přísnými pravidly. Z nedostatku informací a zkušeností dávají poté koťata do nových rodin předčasně (správně má jít kotě až po 3 měsících), nedodržují maximální počet porodů u kočky (správně má kočka rodit max. 3x za dva roky, častější porody extrémně zatěžují její organismus), nedodržují testy rodičů na dědičná onemocnění, apod. a to má za následek dnes již velice rozšířené onemocnění britských koček, HCM (nemoc srdce), a PDK (nemoc ledvin), na které umírá mnoho britek předčasně.

Těch negativ je samozřejmě mnohem více, proto vždy dbejte na výběr opravdu registrované chovatelské stanice, kterou asi nejlépe poznáte dle toho, zda vám ke koťátku dájí také rodokmen. Rodokmen není ničím, než pouhým průkazem původu – kde se dozvíte jasný původ kotěte, kdo byli jeho rodiče, z jakých chovatelských stanic a podobně. 

Co se ve videu dále dozvíte:

  • Jaká je povaha britských koček
  • jak by měla britka správně vypadat
  • jakou vyžadují tyto kočky péči
  • zdravotní stav
  • na co si dát pozor při výběru kotěte

Sledujte naší reportáž s těmito úžasnými kočkami a třeba při výběru kotěte osloví toto plemeno právě vás!


Rádi se dozvídáte nové věci o kočkách? Nebo potřebujete poradit? 
Přidejte se do naší facebookové skupiny:

 

PŘIDAT SE DO SKUPINY

PŘIDAT SE DO SKUPINY NA FACEBOOKU


Jak se Vám reportáž líbila? A Jaké plemeno rozebrat příště? Pište do komentářů!

 

Odebírejte náš kanál na youtube,
ať vám už žádná reportáž neunikne!

 

 

Lidé také sledují:

Plemena koček: RAGDOLL (video-reportáž)
Plemena koček: KOČKA KARTOUZSKÁ (video-reportáž)
Plemena koček: SPHYNX (video-reportáž)
8 druhů lidí, kteří mají kočku
Obezita u koček a její řešení v 5 bodech

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found