13.8.2016 Holidaycat.cz

Kočičí chůva Karolína: Pro tuto práci musíte být trochu „blázen“

Práce kočičí chůvy pro mne byla už dlouho velkým snem. Díky mé druhé volnější práci jsem si tento sen mohla splnit. A co mě na práci kočičí chůvy tak moc baví a naplňuje, co mi přináší?

Jak se zíkává důvěra u koček

Každá kočička je jedinečná, svá a hlavně jsou to moc chytrá a věrná zvířata. Nejlepší je, když vidíte pokroky. Některé kočičky se bojí, když přijde někdo cizí poprvé a nechtějí ani vylézt, logicky nevěří někomu, koho neznají. Pak, ale zjistí, že dostanou čerstvé papání, vodičku, nějaký mls, že je zájem si s nimi pohrát a pomazlit se s nimi. Nakonec vylezou a den ode dne jsou vidět velké pokroky. A to mne moc baví a kolikrát mě situace, kdy kočička čeká u dveří a ne pod postelí dojímají  a jásám radostí. 

image1 4

Nejlepší kočičí chůva = blázen pro okolí?

Práci kočičí chůvy miluji, i když kočičky občas zlobí nebo udělají nepořádek.  Co je pro mě, ale hodně těžké je to, když od nich odcházím domů a kočičku tam musím nechat samotnou.  Také, když hlídám kočičku delší dobu, hodně si zvyknu a je mi pak po nich smutno. Teď například hlídám kočičku měsíc a týden. To pak bude těžké loučení. Ráda na kočičky vzpomínám, hlavně na kočičáka Murciho (16 let). Je dovezený z Kuby a byl nalezený, jako má kočička Pavlínka. Tak nejspíše proto jsem k němu měla tak blízko. Hlídala jsem ho 2x denně a k němu ještě dvě britské kočičky. Myslím, že Murci si mně také zamiloval. Vždy mě pusinkoval, masíroval nožky a mazlil. Chodila jsem s ním po čtyřech a koukali jsme na hračky a do zrcadla. Když jsem odcházela, šel ke dveřím a seděl tam. Kdyby nás někdo během návštěvy pozoroval, řekl by, že jsem asi fakt blázen. Občas to i od lidí slyším, že jsem fakt kočkomaniak bláznivej J Nalezené kočičky jsou tak vděčné a skromné, mám je nejraději. Ale stejně tak samozřejmě všechny ostatní kočičky. Hlídala jsem už snad všechny rasy, přes Radgolly, Mainské Mývalý, Norské lesní, Britské, Perské, Kartouzské a každá je svá a něčím kouzelná.

1_image

Co je nejnáročnější na práci kočičí chůvy

Někdy je hlídání časově náročné kvůli cestování. Nejvíce náročný byl první týden v červenci. Vracela jsem se domů až kolem 22hodiny večer. Měla jsem 6 kočiček na hlídání denně a k tomu ještě svoji práci. Ráno jsem šla hlídat přes celou Prahu, poté do práce a pak dalších 5 kočiček po práci. Bylo to náročné, ale jelikož mám kočičky opravdu hodně ráda, jsem schopná jim obětovat svůj volný čas, i když jsem občas utahaná tak, že sotva přijdu domu, hned padnu do postele. Ale samozřejmě nikdy nezapomenu pohrát si ještě se svojí kočičkou doma, tu bych také nikdy nezanedbala. 

Nejoblíbenější kočky

Občas jsou večery, kdy vzpomínám na kočičí klienty (16ti letého Murciho, Kartouzské kočičky – mé první na hlídání, bázlivou Kessie, která nakonec byla největší mazel, mamku Kouli a dcerku Anténu z útulku – pěkně praštěné kočičky, Ruskou Bast, co první den nevylezla a teď mě mazlí celou návštěvu, kocourka Kennyho, největšího pohodáře, Rufíka whiskas – nejmladšího kocourka, starého 6 měsíců a další.

image1

Vzkaz klientům: pracuji do „roztrhání“

Všem klientům bych chtěla vzkázat, ať se nebojí, svěřit nám svojí kočičku do péče. Nejen já, ale i ostatní mé kolegyně, jsme veliké milovnice kočiček a svoji práci děláme na 1000% do roztrhání!

 

Kočičí chůva Karolína
HolidayCat.cz – spolehlivé hlídání koček


 I VAŠE KOČKY VÁM POHLÍDÁME

 Zjistit více o hlídání koček u vás doma


LIDÉ TAKÉ ČTOU:

7 důvodů, proč nedávat kočku do kočičího hotelu/ ke známému
8 druhů lidí, kteří mají kočku
KOČIČÍ DISCIPLÍNA: Jak odnaučit kočku kousat a škrábat
JAK JSME HLÍDALI KOČKY: Momo na skejtu

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found