6.11.2015 Holidaycat.cz

Největší plemena koček

????????????????????????????????????

Máte rádi kočky obecně, ale přes to vás vždy fascinovaly hlavně ty velké a huňaté? Pak se podívejte na výčet největších plemen koček a to ať už do výšky, do šířky, nebo oboje!KOČKA SAVANOVÁ

savannah line

Zdroj 1: http://pictures-of-cats.org/wp-content/uploads/2014/07/f1-or-F2-savannah-cat-female-x.jpg Zdroj 2: http://www.petsworld.in/blog/wp-content/uploads/2014/09/Savannah-Cat-4.jpg

Vzhled

Kočka savanová je velmi novodobé plemeno, které se vyšlechtilo teprve nedávno zkřížením servala a kočky domácí (nejčastěji plemene ocicat, bengálské kočky, nebo Egyptské Mao). Ze Servala si uchovala divoké vzezření  a aktivní přátelskou povahu, která se trochu umírnila geny kočky domácí, která umožnila tuto kočku chovat bez problému i v bytě. Kočka savanová váží běžně okolo 10 kg, tělo má protáhlé a štíhlé, což jí propůjčuje velmi elegantní vzhled.

Charakteristika

Kočka savanová je pověstná svou „psí“ povahou, umí se naučit aportovat, chodit na vodítku a není jí cizí ani voda, takže se většinou ráda koupe. Jedna rodina se dokonce přiznala, že jejich savanová kočka je jim tak oddaná, že doprovází dceru ráno na autobus do školy a poté se sama vrací.
Kočky savanové si vytváří se svým majitelem velmi silné pouto, které často navážou právě pouze s ním, ačkoliv jim nevadí společnost jiných lidí nebo zvířat, kterou naopak často i vítají. Dobře se tedy snesou i se psy, nebo jinými kočkami.  Protože mají silně vyvinutý lovecký instinkt a jejich atletická postava vyžaduje hodně pohybu, jsou pro ně vhodné voliéry, nebo velký výběh.

 

 

MAINSKÁ MÝVALÍ KOČKA

mainska myvali line

Zdroj foto: http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02244/giant-cat_2244900k.jpg

Vzhled

Toto plemeno patří bezkonkurenčně mezi jedny z největších, ačkoliv se mu díky své mírumilovné povaze říká „něžný obr“.  Jejich huňatá srst z nich dělá skutečné obry v kočičí říši.  Mainská mývalí kočka má robustní tělo s hranatými obrysy. Zatímco kočky bývají obecně drobnější  a menší s váhou okolo 5 – 7 kg, kocouři mívají běžně  9 až 11 kg. Kastráti potom třeba i 12 kg. Někteří mohou vzácně dorůst až do 15 kg váhy.  Ocas mají rovněž pozoruhodně dlouhý, se kterým mohou dosáhnout celkové délky těla i přes 1 metr.

Charakteristika

Charakterem jsou mainské mývalí kočky  velmi přátelské, mazlivé a nezřídka fixované na člověka, ne však závislé.  Toto plemeno si díky svému vzhledu v kombinaci s milou povahou získalo velkou popularitu a jeho oblíbenost stále stoupá. Tento „něžný obr“ pocházející z amerického státu Maine vám bude zkrátka dělat radost nejen pro oko, ale také pro duši.


Dovolená za dveřmi? A kdo pohlídá vaší kočku?
 Zjistit více o hlídání koček doma


RAGDOLL

ragdoll line

Zdroj 1: http://www.cozycatfurniture.com/images/custom/ragdoll_cat.jpg Zdroj 2: http://www.life-with-siamese-cats.com/images/ragdoll-cat-breed-03.jpg

Vzhled

Ragdoll je plemenem o něco menším než mainská mývalí kočka, ovšem svou mohutnou konstrukcí těla a polodlouhou srstí působí rovněž velmi objemně. Mají dobře stavěné, svalnaté tělo a silný krk. Vzhledem se velmi podobají birmě, ta je však o něco menší, má užší hrudník a slabší nohy. Birmy musejí mít pro chov rovněž dle standartu bílé ponožky na předních i zadních tlapkách, zatímco ragdollové tuto zásadu splňovat nemusí. Kocouři běžně dorůstají do 7 – 9 kg, u koček je to pochopitelně o něco méně.


Porcelánová fontána pro kočky na čidlo
Rozmazlujte svou kočku i sebe krásnými designovými předměty

 Prohlédnout fontánu pro kočky


Charakteristika

Toto plemeno je charakterem velmi přátelské a nekonfliktní – dobře se snese s ostatními zvířaty a jsou vhodné do rodin s dětmi. Mohou být na člověka velmi fixovaní, proto neradi zůstávají doma sami. Nejšťastnější jsou, když mohou spokojeně pobývat v přítomnosti svých lidí a spát jim na posteli u nohou.

 

 

NORSKÁ LESNÍ KOČKA

Vzhled

Norská lesní patří mezi nejmenší plemena mezi těmi velkými. Ovšem má skutečně hustý podsaditý kožich, který je uzpůsobený do mrazivého počasí, odkud tato kočka pochází, a proto působí tak zavalitě a mohutně. Do délky je ale spíše kratší a drobnější než třeba ragdoll nebo mainská mývalí kočka, ovšem na objemu před nimi zase získává výhodu. V průměru váží norské lesní kočky okolo 4-5 kg, u kocourů je to kolem 6 kg. Samozřejmě se někdy může i zadařit – existují chovatelé, jejichž kocouři váží i 7 – 8 kg, to jsou však spíše výjimky.  Na těchto kočkách je také zajímavé, že se pyšní nádherným košatým ocasem díky velmi dlouhým chlupům a proto působí ještě impozantněji.

Charakteristika

Jsou uznaným plemenem zatím pouze asi 35 let, proto si zanechali jisté vlastnosti divokých předků v podobě bystré mysli a loveckých schopností, což u některých plemen již téměř zaniklo.
Stejně jako ostatní velká plemena, i tato kočka se vyznačuje sympatickou a přátelskou povahou. Ráda tráví čas ve společnosti dalších koček, nebo dětí. Jsou vyrovnané, proto u nich nehrozí tolik vytvoření závislosti na člověku, jako se to někdy může stát například u ragdollů.

 

Je třeba mít však na paměti, že u každého plemene existují jedinci, kteří vyvrací zaběhnuté standardy, nebo na ně zkrátka nesedí všechno.

 


ZAJÍMÁ VÁS VÍCE KOČIČÍCH PLEMEN?
Sledujte náš youtube kanál s videi o kočičích plemenech!


LIDÉ TAKÉ ČTOU:

DRUHY KOČKY DOMÁCÍ, aneb ovlivňuje barva srsti povahu koček?
15 nejpopulárnějších plemen koček
Kotě s papíry nebo bez papírů? 7 rozdílů mezi nimi
JAK JSME HLÍDALI KOČKY: Hera a Juno

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found