25.4.2016 Holidaycat.cz

8 druhů lidí, kteří mají kočku

Grey Tabby Kitten feeling safe and protected, falls asleep in the hands of an elderly woman owner. Image shows portrait of the cat and only the elderly woman's hand and torso area

Jaké postavení v domácnosti zaujímá kočka – to tuší každý. Správně, kočka je božská krása, o kterou musíme pečovat. Pokud jsme doma ve více lidech, funkce lidí se může přesunovat dle aktuálního naladění kočky. Pokud kočka vlastní jen jednoho člověka, zastává tento druh Homo sapiens sapinens většinou funkce všechny.

Druhy lidí, kteří mají kočku

1. Otevírač

Kočka si neumí otevřít lednici. Tedy tento druh člověka kolem sebe kočka nutně potřebuje a zařazujeme jej na první místo. Pokud má kočka přístup ven, na zahradu, a vy jste jí ještě do jejího domu neinstalovali dvířka do dveří, stává se člověk i otvíračem dveří – dovnitř/ven.

2. Krmič

Kočka je dokonale schopná sehnat si něco k jídlu sama. Venku, v divočině. Doma jí to trochu komplikují dveře. Tedy na otevírače většinou spadne i funkce krmiče. Protože otevřít dveře ledničky je jen půl úspěchu. Potom si v lednici vybrat ten správný kousek sýra, nebo šunčičky, nebo jatýrek! Hmmm… Ale víte, jak to studí? Přeci si naši kočičí bozi nebudou sami studit tlapičky … Takže krmič je takový podavač.

Podavač přejímá funkci otevírače i v oblasti kočičích konzerv. Říká se, že kdyby si kočka uměla otevřít lednici a konzervu, nepotřebuje člověka …

Zdroj fota: http://img.webmd.com/dtmcms/live/webmd/consumer_assets/site_images/articles/health_tools/people_foods_cats_can_eat_slideshow/thinkstock_rf_photo_cat_and_caviar.jpg

Zdroj fota: http://img.webmd.com/dtmcms/live/webmd/consumer_assets/site_images/articles/health_tools/people_foods_cats_can_eat_slideshow/thinkstock_rf_photo_cat_and_caviar.jpg

 3. Uklízeč

Tato kategorie se týká všech lidí. Je jedno, jestli kočka žije doma nebo částečně i venku, uklízečku prostě potřebuje. Děsně nerada totiž kolem sebe vidí vykašlané chlupy, vyvrhnuté nestrávené peří z holuba, nebo hromádku granulí, které jí zrovna moc nesedly na žaludek. Není totiž nic jednoduchého stále myslet na místa, kterým se ve svém domě či bytě musí vyhýbat! To samé platí o toaletě. Kočky ji potřebují čistou a samy po sobě přeci hrudky a zbytek uklízet nebudou! To by byl vrchol.

Problém – jak na místo, které zrovna vybrala jako vhodné pro vykládku svého žaludku, upozornit? Tedy, aby to uklízeč co nejdříve uklidil …

Kočky jsou velmi chytrá stvoření a tak si vymyslely, že to buď bude hrozně hodně smrdět (a ti pohodlní lidé vymysleli uzavíratelné toalety s filtrem na pach …) nebo u toho budou vydávat takové zvuky, že vzbudí člověka i po 72 hodinách nepřetržité práce v uhelném dole.


 A VÍTE JAKOU FUNKCI MÁME MY? JSME HLÍDAČI KOČEK!

 ZJISTIT VÍCE O HLÍDÁNÍ KOČEK


4. Pokojská

Znáte ten dokonalý pocit čerstvě převlečených peřin? Vypraných ve voňavé aviváži, sušených na čerstvém vzduchu a hezky párou nažehlených? Tak přesně ten kočky potřebují. Nejlépe ob den, ale aspoň každý týden. Chvíli se rozčilovaly, když jim jejich člověk nebyl schopen tento luxus dopřát každý týden. Nakonec zjistily, že když pokojská peřiny hezky naklepe a vyvětrá venku na sluníčku, je to obdobný zážitek a příjemný pocit.

Pokojská tedy není uklízečka. Pokojská se snaží, aby všechno bylo ťip ťop na místě a kočka se ve svém domě či bytě cítila stále jako na dovolené. Pokojská se stará o čerstvou vodu v konvicích na květiny, o čisté prádlo na žehlení a po žehlení (ta pohoda si do toho voňavého, odchlupaceného, prádla lehnout …), o setřený prach na policích, aby se květiny shazovaly jedna báseň, …

Zdroj: http://www.hant.se/wp-content/uploads/2015/04/cat-bed-005.gif

Zdroj: http://www.hant.se/wp-content/uploads/2015/04/cat-bed-005.gif

5.  Zahradník

Tento typ člověka vlastní pouze kočky, k jejichž domu náleží i zahrada. Zahradník se stará o čerstvě poryté záhonky či kvalitně navršenou kůrou, kvalitně zastřižený trávník, čisté jezírko s rybičkami (ty pravidelně kontroluje, zda jsou doplněny), … Zahradník je tedy jakási kombinace pokojské a uklízeče venku.

6. Welness pečovatel

Jak jedním slovem nazvat člověka, který je připraven na písknutí přiskočit a hladit svou krásnou paní domácí? Člověka, který svou bohyni jemně víská, mazlí, tulí a když to dělá zle, tak se nechá dobrovolně potrestat drápky? Člověka, který pečuje jemnými pohyby kartáče o každičký chloupek na těle své kočičí vládkyně? Člověka, který dokáže prstíky tak jemně vískat kočičí kožížek, že číča vrní blahem? Nebo taky člověka, který paní domácí nikdy neshodí z klína, i když se mu chce na toaletu, nebo otevřít dveře návštěvě, nebo odejít do práce?

Zdroj: http://www.catster.com/wp-content/uploads/2015/06/cat-combed-shutterstock_59910760.jpg

Zdroj: http://www.catster.com/wp-content/uploads/2015/06/cat-combed-shutterstock_59910760.jpg

Takových lidí by kolem sebe kočka potřebovala na tucet. Ne proto, aby měla pozornost všech, ale aby si mohla vybrat, koho zrovna dnes poctí svou těsnou přítomností a koho bude ignorovat. Všichni jí musí být non stop k dispozici a pokud spí, všichni musí být potichu (platí i pro všechny zmíněné funkce lidí). Nejlépe by všichni měli každý den mít na sobě něco jiného, aby kočka čerpala z rozmanitosti druhů a typů látek, na které se chlupy chytají lépe.

7. Vybíječ zlosti

Vybíječ je svým způsobem každý člověk v jakékoliv funkci. Kočka je velmi, ale velmi citlivý tvor a být jí 100% po chuti dokážou jen ti nejlepší z nás! Tedy rozčílit kočku nedokonalostí je jednoduché.

Zdroj: https://buffetoblog.files.wordpress.com/2012/03/cat-attacking-passerby.jpg

 

8. Přepravkář

Tento typ člověka kočka nesnáší, ale drží si ho v těsné blízkosti pro případ nouze. Snad by se dalo použít úsloví Nepřátele si drž u těla co nejblíže. Tento člověk má za úkol pečovat o zdraví kočky. Což s sebou přináší jen a jen nepříjemnosti.

Brzy mnoho lidí v této funkci zjistí, že je lepší kočce tabletku nedávat (nemocniční pohotovost by se pro vás stala druhým domovem) – proto tabletkář jako funkce zanikl. Je tedy lepší kočku zavést k veterináři. A pozor, slovo veterinář je zakázané a sprosté slovo! Kdo jej použije, celý týden je v nemilosti a často cítí dotyk hněvu prostřednictvím kočičích drápků! Takže úkolem přepravkáře je chovat se co nenápadněji, aby kočka nepojala podezření. Musí s umem kočku chytit a mistrně ji vložit do přepravky. V tomto okamžiku, pokud selže, stává se celá domácnost kočky vybíječem zlosti a všechno je špatně. Pokud se mu to povede a kočka, běsnící bestie, je převezena na veterinu, ošetřena a převezena zpět domů – ještě nemá vyhráno!

Zdroj: http://www.wikihow.com/Prepare-a-Cat-for-Air-Travel#/Image:Prepare-a-Cat-for-Air-Travel-Step-4.jpg

Zdroj: http://www.wikihow.com/Prepare-a-Cat-for-Air-Travel#/Image:Prepare-a-Cat-for-Air-Travel-Step-4.jpg

Ač se to nezdá, tento druh člověka totiž musí ponechat kamenný výraz a musí odložit své city stranou. Kočka se totiž v přepravkových a veterinárních chvílích nezná. Přepravkář se tedy musí naučit, že tato stránka kočičí osobnosti musí před zbytkem personálu zůstat nadobro skrytá … Je to jakýsi druh funkce, který v sobě má i část zpovědníka či mlčícího duchovního. Kočky to nerady přiznávají, ale je to tak … Ponechejme tedy tuto druhotnou úlohu funkce přepravkáře v tajnosti!

Další úlohy personálu koček

Na závěr je nutno dodat, že kočky jsou natolik rozmanité a božské, že v každé domácnosti se najde jistě daleko více funkcí, které personál lidí obstarává. Asi nejtěžší to mají domácnosti o jednom člověku v personálu. Víte, udržet tajemství temné kočičí stránky (veterina a spol.), je nadmíru těžké a frustrující. Naštěstí kočky jsou skvělé manipulátorky a naučily se, že lidem nemusí nic platit či jim prokazovat dobrou vůli – ono stačí vrnět a lidé najednou začnou zapomínat na těžkosti a strasti osobního i pracovního života a i po té směně v uhelném dole se tuze rádi zvednou a podají své kočce jatýrka z lednice …


Tak jak jste na tom? Který druh kočičího sluhy jste vy? Piště do komentářů!

 

Autor: Jana Malinovská (Kočkomilka)

 

LIDÉ TAKÉ ČTOU:

11 koček, které mají lidské dvojníky
18 bláznivých kočičích věcí, které si určitě budete chtít pořídit
Jak jsme hlídali kočky – KOČIČÍ GANG
Takový normální den chovatele koček – BIRMA POSVÁTNÁ – Rozhovor, Radka Nová
12 pravidel, jak seznámit dvě kočky

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Comments (6)

 1. Anonym

  Dobrý den pí Malinovská,skvěle vtipně napsaná pravda pravdoucí,děkuji mecová

  • Jana Kočkomilka

   Děkuji, zpětná reakce a ještě pozitivní – jsem moc moc spokojená 🙂

 2. Jana

  Jsem všechno.Jsem sama a mám 4 kočky. Jedna druhou vystrkuje, aby se mohly mazlit. 😀

 3. Alice Vyvijalová

  Pravda pravdoucí!!! Ale ten kdo kočky miluje, kdo s nimi žije, se snaží jim vytvořit to nejlepší prostředí, protože je prostě miluje!??????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found