23.4.2015 Holidaycat.cz

Milovníci koček chytřejší než pejskaři..?

Měli jste už někdy dojem, že lidé, kteří upřednostňují půvabné, důvtipné a náladové kočky jsou vskutku chytřejší, než lidé s pošetilými a ke každému přátelskými psy? Váš dojem je pravděpodobně správný, jak tvrdí některé studie.

Vědci se v Carrol University ve Wisconsinu podívali na zoubek 600 studentům v souvislosti s volbou jejich mazlíčků. Pejskaři jsou spíše živější, zatímco milovníci koček mají sklon k non-konformismu a dávají přednost účelnosti před dodržováním pravidel.

Dělají kočky lidi inteligentnějšími?

U majitelů koček byla také všeobecně zaznamenaná vyšší inteligence. Jak to tedy je? Učí je jejich kočka anebo musí být inteligentní, aby se mohli starat zvíře s tak komplexní, dokonce až záhadnou osobností?intellectual-cat-small2

Profesorka Denise Castello uvádí, že rozdíl v povaze může spočívat v rozdílných potřebách těchto dvou zvířat: „Dává
smysl, že pejskaři jsou živější, protože chtějí jít ven mezi lidi, mluvit s nimi, vzít s sebou psa,” říká Castello, „když jste naproti tomu introvertní a citlivý, jste pravděpodobně více doma a čtete knihy. Vaše kočka nepotřebuje jít ven vyvenčit.“

Jinými slovy, kočky se více hodí pro „knižní“ osobnosti, které preferují být doma. Na druhou stranu psi, kteří se objevují v o mnoho romantičtějších komediích než jejich konkurenční mazlíčci, jsou kompatibilnější s extrovertními povahami.


DOVOLENÁ ZA DVEŘMA? A CO VAŠE KOČKA, KDO VÁM JÍ POHLÍDÁ?
Svěřte to profesionálům a užívejte si bezstarostné prázdniny S HolidayCat.cz!


V anketě uvedlo méně lidí, že má rádo kočky – a to hned 11 procent naproti až 60ti procentům účastníků, kteří se označili jako milovníci psů. To by ostatně sedělo s o mnoho nižším procentem populace, které je inteligentnější, šarmantnější a úspěšnejší, že ano.

Další studie to rovněž potvrzují

To samé zjistili také výzkumníci z Bristolské univerzity, kteří provedli studii na 2980 lidech, kteří odpovídali na otázky souvisejícími s vlastněním domácích mazlíčků, geografickými údaji a se vzděláním.  Studie říká, že není pravděpodobné, aby byla u majitelů koček vyšší inteligence způsobená spolužitím s jejich mazanými a sobeckými mazlíčky. Je to spíše tím, že vzdělanejší lidé zůstávají déle v práci a proto volí zvíře, které se lépe hodí k jejich životnímu stylu. Nejen, že kočky není třeba venčit, kočky také vydrží déle bez lidské společnosti.

Dr. Jane Murray, lektorka Feline Epidemiology, která studii vedla, říká: “Nemyslíme, že je to spojené s příjmem – tuto variabilní jsme vzali v úvahu a nenašli jsme žádné rozdíly. Je to dané spíše faktem, že kočky denně vyžadují méně pozornosti než psi, proto jsou oblíbenější mezi vzdělanými lidmi, kteří pracují déle, případně dále dojíždějí za prací.” Studie také ukázala, že v domácnostech s univerzitními tituly je 1,36x  vetší pravděpodobnost, že budou jejich členové vlastnit kočku, než jak tomu je v ostatních domácnostech.

Že jsou majitelé koček chytřejší jste už ale věděli, že?

Je tedy pochopitelné, že po přečtení tohoto článku máte chuť jej rozeslat všem Vašim známým, kteří mají pejska, s vítězoslavným „ HA, já ti to říkal!“.
Proto bychom chtěli upozornit, že skutečnost není černo-bílá a že samozřejmě existují výjimky jak u pejskařů, tak u majitelů koček. (Jo, jo, ale na Vás to určitě platí).

 

Zdroj:
www.time.com 
www.huffingtonpost.com
www.livescience.com
www.telegraph.co.uk

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found