Plemena koček: SPHYNX (video-reportáž)

VIDEO-REPORTÁŽ

Sphynx je plemeno velmi přátelské a živé. Jde o unikátní kočky bez srsti, které jsou okolím vnímány mnohdy negativně, ač neprávem. Co na to říká přímo chovatelka koček, Kateřina Tyrnerová z chovatelské stanice SMARAGD*CZ?

SPHYNX

Plemeno sphynx působí záhadně, až magicky a pro mnohé lidi je nepředstavitelné, že by měli doma kočku bez srsti. Sphynx bývá často námětem pro různé kočičí „záporáky“ ve filmech, jak můžete vidět ve video reportáži výše. Jak je na tom ale s povahou doopravdy?

Ve videu se dozvíte: 

  • Jaká je povaha sphynxů
  • jak by měl vypadat správný sphynx
  • jakou vyžadují péči
  • jak jsou na tom se zdravím
  • zda se sphynx hodí pro alergiky na kočky

 

SPHYNX v kostce

Sphynx je velmi milující, aktivní a hravé plemeno. Je vhodný do rodin a snese se většinou dobře s jinými kočkami, nebo i zvířaty. Jak sama paní chovatelka ve videu uvádí, jde o něco mezi kočkou, opičkou a pejskem, tedy bezpochyby o velmi živé a hravé plemeno.

Jeho tělo je poměrně těžké,plné a mrštné. Jejich hlava má být mírně kulatá a uši široké. To, že Sphynx nemá srst neznamená, že není potřeba o ně pečovat. Srst u ostatních koček absorbuje kožní maz. U Sphynxů tento maz zůstává na kůži a musí se z těla odstranit koupelí. Většina Sphynxů koupání snáší dobře. Součastně s koupáním čistíme uši, kde se též vytváří mnohem více mazu než u chlupatých koček.

Teplota jejich těla je 38 – 39C, tedy stejná jako u všech koček, povrchová teplota je však vyšší.  Tento jev vzniká větším energetickým výdajem potřebný k vyrovnání vnitřní a okolní teploty. Také izolující vrstva chlupů chybí. Kontakt s holým teplým tělíčkem je na omak velmi příjemný – povrch připomíná broskev. Chování sphynxe navozuje pocit klidu a jistoty, které mohou být asociovány s chováním dítěte.


Jste chovatelem koček a chcete bezplatně zviditelnit svou chovatelskou stanci?

 NAPIŠTE NÁM SEM A MY S VÁMI DOMLUVÍME MOŽNOSTI!


Jak se Vám reportáž líbila? A Jaké plemeno rozebrat příště? Pište do komentářů!


PODÍVEJTE SE TAKÉ NA: 

PLEMENA KOČEK: Mainská mývalí kočka (video-reportáž s chovatelkou)
PLEMENA KOČEK: Norská lesní kočka (video-reportáž s chovatelkou)
15 nejpopulárnějších plemen koček
JAK JSME HLÍDALI KOČKY: Bengálka v akci

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found