14.5.2015 Holidaycat.cz

MYSLÍTE, ŽE VÁS VAŠE KOČKA OPRAVDU MILUJE? 9 důkazů, díky kterým to zjistíte!

Už jste někdy přemýšleli o tom, jestli vás vaše kočka miluje? Kočky vyjadřují lásku svému majiteli hned několika způsoby. Zatímco se některé můžou zdát dosti jednoznačné, jiné náznaky náklonnosti mohou nést skryté významy, které jste možná přehlédli, nebo si je neuvědomili.

 1.  HLASITĚ PŘEDE JENOM PRO VÁS!

Kočky předou z několika různých důvodů, ale všichni víme, že to dělají hlavně když jsou spokojené. Pokud je kočka ve vaší přítomnosti a jejich motor spustí předení na plné grády, je to důkazem jejich lásky k vám, kterou vám chtějí prokázat prostřednictvím předení.  

 1. ŠLAPE NA VÁS ZELÍ

Pokud na vás kočka přešlapuje, jako kdyby šlapala zelí, tím vám skutečně prokazuje lásku, kterou si vyvinula z kotěcího věku, kdy se o ní starala matka. Jako kotě totiž sála mléko z bradavek a hnětením matčiny kůže tak stimulovala její mlékovody. Pokud se kočka nachází ve vaší přítomnosti a chytá lelky, je známo, že se obvykle dostane do zcela uvolněného stavu a začne hníst těsto packami do vzduchoprázdna, často za doprovodu hlasitého předení. Nebo si na vás stoupne a trochu si vás „ušlape“ než si lehne. Při takovém chování je těžké vaší kočku nemilovat.
Čtěte také: Proč kočky přešlapují?

 1. KAM SE POHNETE, KOČKA JE VÁM V PATÁCH

Kočky se často potloukají okolo svého majitele, pokud ho mají rády. Pokud se vám tedy vaše chlupatá koule otírá o nohy, nebo vám nechtěně podráží nohy, zatímco někam jdete – mějte na paměti, že to dělají pouze proto, aby vám byly na blízku. Dokonce, i když se kočka snaží působit odměřeně, jdete-li kolem, nevěřte jí, blafuje – pokud je stále ve vaší blízkosti. Je-li tedy vaše kočička často po vašem boku, říká vám tím, že vám důvěřuje a přeje si být stále  s vámi. A pokud je to rutinní zvyk – dá se to jisto jistě považovat za jeden ze způsobů, jakým vám prokazuje lásku.


Milujete i vy svou kočku?
Pak jí největší radost uděláte hračkou s kozlíkem, nebo šantou kočičí!

 Prohlédnout hračky pro kočky


 1. KOUKEJ NA MŮJ PUPEK!

Pro zvíře, které je od přírody rezervované, je skutečně velkým krokem položit se na záda a vystavit vám svoje břicho. Kočky si rády střeží svoje slabiny a pokud leží na zádech, činí je to nejzranitelnějšími. Přetáčí se vaše kočička ráda nedaleko vašich nohou, ze strany na stranu s packami ve vzduchu, zatímco vám vystavuje svůj rozčepýřený pupek? No, tak to dělají proto, že vás milují – óó a jak! A nejen to, znamená to, že se s vámi cítí v bezpečí a ochraňované.
Čtěte také: Proč kočky vyvalují svoje břicho

 1. TOHLE MRKNUTÍ BYLO NA TEBE!

Vzhledem k tomu, že jsou kočky známy svojí ostražitostí a schopností pohotově se bránit, pomalé přivíraní očí směrem k vám je velikým gestem, který odráží jejich uvolněný stav mysli. A takové přivírání očí opět ukazuje jejich velkou lásku k vám. Jak spoustu lidí ví, kočičí mrkání není jediná věc, kterou vám kočky vyjadřují přízeň, ale často jí doprovázejí otíráním se o různé trčící věci, ať už volně povalující se v okolí, nebo přímo o vaše prsty/lokty. Nebo vás jemně koušou do prstů na rukou i nohou, naštěstí ne moc silně. Toto je pravděpodobně nejsilnější důkaz kočičí lásky.

 1. DÁVÁ VÁM „HLAVIČKU“

Kočky narážejí hlavou na tu člověčí naprosto jiným způsobem, než to dělají lidé. Pro kočku je taková „hlavička“ skutečně velkou věcí. Když vám kočky vyjadřují lásku touto cestou, dělají to z části také proto, aby na vás zanechaly svojí pachovou stopu. Můžete to brát tak, že si vás tím kočky označkují jako svého vlastního a ničího jiného. A vědomí, že si nás naše kočka označí za své? To je druh lichotky, které zkrátka nejde odolat!

 1. PŘINÁŠÍ VÁM „DÁRKY“

Pokud vám vaše kočka přinese mrtvolku nějaké nebohé myšky, nechce vám tím přivodit infarkt, ale v podstatě vám přinesla dárek..přesto, že to je dárek, který by jste nejspíš nezvedli ani holýma rukama. Kočky jsou od přírody lovci, takže pokud vám přinesou takový dárek, snaží se vám tím ukázat, co vám mohou nabídnout. Berte to jako projev lásky, i když se vám při pohled na zamordovaného ptáka nebo krysu možná zvedá kufr.

 1. PŘEKOTNĚ TŘEPOTÁ ŠPIČKOU OCASU

Kočičí ocas je něco jako anténa nálady, která každým pohybem vyjadřuje jiný pocit kočky. Pokud má kočka nenuceně zdvižený ocas a třepotá jeho špičkou směrem nahoru, když jste zrovna v okolí, projevuje tak svoje nadšení z toho, že vás vidí.

 1. NAVAZUJE S VÁMI OČNÍ KONTAKT

Kočky obvykle navazují oční kontakt pouze s těmi lidmi, které dobře znají a ke kterým si vytvořily důvěru. Čili pokud se s vámi vaše kočka na chvíli střetne pohledem a poté pomalu přivře oči, jako kdyby mrkla, buďte stejní miláčkové a vraťte jí mrknutí zpět.
Čtěte také: 20 divných věcí, co kočky dělají

A kolik bodů pasuje na Vaší micinu?

 

Pak jí dopřejte to nejlepší a nechte jí o vaší dovolené pohlídat profesionály doma!
 Zjistit více o hlídání koček doma

Přečtěte si také:

Proč kočky ukazují svoje břicho
8 VÝHOD MAJITELŮ KOČEK
Jak pečovat o staré kočičky

15 TOP nejpopulárnějších plemen koček

Zdroj:
9 Signs Your Cat Actually Loves You
http://iheartcats.com/5-ways-your-cat-proves-their-love-to-you/

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Comments (16)

 1. Daria

  Mám tři kocoury. Dva z útulku a jednoho nalezeného u popelnic. Sedí přesně všechno.

 2. Mirka

  Do puntíku to sedí, dokonce moje dcera o naem kocourovi říká, že je moje „pupeční šňůra“… 🙂

 3. Vendula

  Náš kocourek navíc hladí páčkou po tváři a dává pusinky. Nerad usíná sám, vždy se přitulí a nejlépe si lehá na nás. Lehne si na rameno a leží a hlasitě přede. Neustale se svou tváří otírá o tu naši. Je to mazel.

 4. Petr H.

  Můj Kocourek má divoké geny po rodičích z lesa,mam od koťátka a teď je mu skoro 11 měsíců a od mala na na mě většinou mrkne jedním okem,kdyz mu něco říkám a taky umí říct ano nebo ne když mnoukne.Dokaze mi to někdo vysvětlit prosím?

 5. David

  Mám Mainekoona a tohle vsechno me pěkně sere ale mam ho rád co mam delat?

  • muju

   Přestat se vztekat a užívat.ja mám 3 Mainská a když se nervou neřvou nekradou jsou sladký zlatíčka.

 6. Daniel

  Máme dvě krásné kočičí slečny Sněženku a Elišku a přesně jak je napsáno tak nám oni projevují svojí lásku k nám jsou to naši nejmilovanější kočičky které milujeme z celého srdce.:-* :-* :-* :-*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found