25.7.2016 Holidaycat.cz

7 důvodů, proč nedávat kočku do kočičího hotelu/ ke známému

Cat in the cage at exhibition

Jistě jste už také stáli před otázkou, co s kočkou o dovolené? Nemohli jste si již dlouho vyjet, protože vám jí nemá kdo pohlídat, nebo vždy svěříte kočku kamarádům, či odvezete do kočičího hotelu? Přečtěte si, proč je kočičí hotel peklem pro kočky a jaké jsou jiné možnosti.

HOTEL PRO KOČKY/ POBYT KOČKY U ZNÁMÉHO

1) Stresujete kočku změnou prostředí

Představte si, že jste doma, vaříte si kafe a najednou k vám přijde nějaký obr, šoupne vás do klece a někam vás půjde odvést. Během cesty budete strachy bez sebe a nakonec vás vysadí kdesi uprostřed pustého lesa, kde jste nikdy nebyli. V horším případě vás ještě nechá v té kleci po celou dobu a jednou za den k vám bude chodit jiný obr, aby vás nakrmil. První obr vám neřekne nic, jen vás tam nechá a odejde. Takže ani nevíte, jestli to je již na pořád, nebo jen dočasně. V okolí navíc uvidíte další lidi, buď také strachy bezmocně bloumat, nebo zavřené v klecích. Takhle přesně se v 95% cítí vaše kočka. To chcete dopustit?

2) Stres zažívá, i protože jsou v okolí jen cizí lidé

Kočka je zvíře fixované především na svůj vlastní domov. Ale samozřejmě si vytváří vztah i se svým majitelem, kterého často opravdu miluje a otevře se mu mnohem více, než jiným lidem. Pokud tedy k cizímu prostředí přičteme ještě fakt, že tam kočka alespoň nevidí svého člověka, separace pro ní bude ještě bolestivější.

3) Často jsou kočky drženy v klecích

Ve velmi mnoha kočičích hotelech dají vaše miláčky do klecí, kde jsou drženy po celý váš pobyt a navštěvovány například jen pro krmení. Nějakému „gaučákovi“, který je zvyklý na nejvyšší komfort, to může způsobit vážné psychické problémy.
Ovšem i pokud v hotelu nejsou kočky drženy v kleci, nebo kočka bude pobývat u vašeho známého, stres jí ani tak nezmírníte, protože změna prostředí i noví lidé prostě převáží veškeré plusy.

cat-cages

4) Vystavujete kočku riziku přenosu nemocí od jiných zvířat

V kočičím hotelu se samozřejmě nevyhnete kontaktu s jinými kočkami či zvířaty, která mohou mít nejrůznější parazity, nebo skrytá přenosná onemocnění, která mohou způsobit kočce vážné zdravotní problémy a někdy dokonce nezvratné. To vám za to přeci nestojí, či ano?

5) Nevíte, jak se k vašim kočkám opatrovatel chová

V některých hotelech je sice přátelský personál a pošle vám aspoň fotku s vaší kočkou, ale ve většině z nich někam prostě odložíte na týden kočku a neslyšíte o ní do doby, než se vrátíte. Pokud je kočka vystresovaná a mňouká, nebo jen smutně kouká, nikdo tomu nepřikládá velký význam, protože to je zkrátka běžné.

6) Musíte absolvovat cestu z/ do kočičího hotelu/ ke známému

Další nevýhodou je fakt, že kočku musíte „zabalit“, to znamená vložit do přepravky, sbalit jí vše potřebné a absolvovat cestu do hotelu/ z hotelu v otevírací době, což se vám ne vždy může hodit.

7) Kočku jako kdybyste přivezli do vězení

To, že kočky nesnáší změnu prostředí, jsme si již popsali barvitě. A že pobyt kočky v klecích hned na několik dní je skutečná tortura také. Je třeba si však uvědomit, že i kdyby byl hotel či byt vašeho známého vybaven sebeluxusněji a vše bylo pro kočky skvěle uzpůsobené, nic to nemění na obrovské frustraci kočky, kterou prožívá. A věřte, že v tu chvíli jí nezajímá nic jiného, než  jak se odtud co nejrychleji dostat.

 

HLÍDÁNÍ KOČEK U VÁS DOMA

Proč raději hlídání koček u vás doma

Jsem majitelkou agentury na hlídání koček a tento koncept vznikl právě proto, aby kočky nemusely zbytečně trpět a jejich majitelé si dovolenou bezstarostně užili na plné obrátky. Cílem tohoto článku je zvýšit u lidí povědomí o této službě, jelikož se o ní dodnes ještě stále moc neví a také proto, aby již nadále lidé netrápili své kočky stresujícími přesuny. Zároveň také proto, aby sami měli lidé klid na duši, když jim každý den přijde foto-koláž, jak jejich micina papá a hraje si. Samozřejmě, že je tato služba zpoplatněná, je to ovšem cena za váš klid a šťastnou kočku.

Výhody hlídání koček u vás doma

1) Kočka je tam, kde to zná
2) Rutina kočky není narušena – kočičí chůvy dodržují přesný rozvrh kočky, dle přání klienta

3) Cena za profesionální službu hlídání koček u vás doma je poměrná ke kočičímu hotelu
4) Dostanete každý den foto-koláž
5) Vždy bude k dispozici personál i na poslední chvíle (v kočičím hotelu jsou omezené kapacity)
6) Dopředu se sejdete s osobou, která k vám bude chodit

7) Kočičí chůvy pracují pod záštitou ověřené agentury
8) Nemusíte nikam chodit, vše proběhne v pohodlí u vás doma

Pojedete na dovolenou?

Pokud se chystáte na dovolenou, zvažte vaše možnosti a myslete také na dobro svých koček. Jsme přátelští, ke každému zákazníkovi i jeho kočkám máme individuální přístup a velmi si zakládáme na kvalitě služeb i spolehlivém personálu. Náš tým můžete vidět zde: NÁŠ TÝM.V případě vašeho zájmu se prosím podívejte na reference od našich spokojených zákazníků: REFERENCE.

Hlídáme vám kočky v Praze, Brně, Plzni, Kralupech nad Vltavou na Kladně, 365 dní v roce.

Ginger cat sleeping on doormat


Pokud jste došli až sem, můžete si zadat předběžnou objednávku hlídání koček a my vám provedeme NEZÁVAZNOU kalkulaci:

 NEZÁVAZNĚ OBJEDNAT HLÍDÁNÍ KOČEK

 

Pokud ještě ve vašem městě nejsme, nezoufejte. Třeba se tam jednoho dne dostaneme a pohlídáme kočky také vám! 

A jak řešíte hlídání koček vy?

 

Autor článku: Nikol Šabatová, zakladatelka agentury HolidayCat.cz

 

LIDÉ TAKÉ ČTOU:

JAK JSME HLÍDALI KOČKY: Lily nezastaví nic!
Proč jsou britské kočky nejoblíbenější? – Alena Vaňousová, chovatelka britek
VYSTRESOVANÁ / AGRESIVNÍ KOČKA – Jak jí nejlépe uklidnit?
8 tipů, jak zchladit kočku v horku

Featured photo: http://www.bettykincaid.com/wp-content/uploads/2012/01/Cat-in-shelter.jpg

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Comments (14)

 1. Anonym

  ….muj kocour nesnasi cizi lidi, kdyz mam navstevu. Kdyz mi ho chcete pohlidat jste pro nej tez cizi clovek a je to take pro nej stresujici. Ma spatnou minulost…

  • Holidaycat.cz

   Dobrý den,

   děkujeme za komentář. Je nám jasné, že je každá kočičí pohava jiná a proto jsme vždy tiší, ohleduplní a na kočku nevyvíjíme žádný nátlak. Všechny naše chůvy to s kočkama opravdu umí a mnoho klinetů se již divilo, že jejich kočka vylezla, ačkoliv je bázlivá a nedůvěřivá. Mají své metody, jsou profesionálky a určitě se to nedá srovnávat s kdejakým člověkem, který pouze kočky nakrmí a jde pryč.

   A ostatně – pokud jedete třeba na týden pryč, rozhodně Váš kocour snáze snese návštěvu 1x denně u něho doma, než-li útrpný přesun a pobyt v kočičím hotelu.

   Přeji hezký den,

   Nikol z týmu HolidayCat.cz

   • Anonym

    Asi každý převoz,i na veterinu,je útrpný.Jen si svou odpovědí sháníte klienty!

    • Holidaycat.cz

     Ano, teď jste na to kápl 🙂 Sháníme, proto byl také tento článek napsán. Dle pravdy a našich zkušeností.

     Hezký den, Nikol

 2. A

  Dobrý den,
  není od vás zrovna seriózní pomlouvat hotely pro kočky. Spousta lidí je s jejich službami spokojeno. Nevím, zda by se vám líbilo, kdyby se takto někdo vyjadřoval o vašich službách.

  • Kamila

   Plne s vami souhlasim… ja chodim krmit kocky a i je mam u sebe doma.. z meho hlediska preferuji aby kocky byly u cloveka doma na hlidani, coz je treba. U me… rychle se sblizi a nejsou samy.pri dochazeni na krmeni jsou samy cely den a jen na chvili tam nekdo s nimi je.. takze vetsi stres.

  • Holidaycat.cz

   Dobrý den, vyjadřujeme se tak proto, že s tím máme takové zkušenosti a mnoho klientů k nám přichází právě proto, že měli z hotelů otřesné zkušenosti – vystresované zvracející kočky, nebo kočky, které vylučují mimo toaletu, kočky zalezlé po celou dobu svého pobytu vystrašeně v koutku, apod.
   Také proto naše služba existuje, abychom poskytli kočkám lepší servis a tohle je jeden ze způsobů, jak o nás dáváme vědět. Není to proto, že bychom chtěli účelně někoho pomlouvat, ale z letité praxe je tohle pro psychiku koček, které jsou tak fixované na své místo a na svou rutinu, naprosto zásadní 🙂

   Mimochodem, kdyby se o nás někdo vyjadřoval špatně neoprávněně, samozřejmě by se nám to nelíbilo. Ale na názor, který je podložený vlastními zkušenostmi, má každý právo.

   Přejeme hezký den,

   Tým HolidayCat.cz

   • A

    S Vaším názorem naprosto nemohu souhlasit. To, o čem píšete, že se kočkám v hotelech děje, se může zrovna tak dít po Vaši návštěvě u kočky doma. Strach, stres a vše s tím spojené. Jste pro kočky cizí lidé a v tu chvíli je kočce úplně jedno, že je ve svém prostředí. S tím se ale asi majitelům nechlubíte, že ? Také zde píšete zkušenosti Vašich klientů. Jak si můžete být jisti, že mluví čistou pravdu a nic nepřikrášlují ? Pokud je někdo s něčím nespokojený a naštvaný, tak dokáže říci ledacos. Jistě se jedná o ojedinělý případ a i ten by měl při bližším seznámení se s ním, racionální vysvětlení. Netvrdím, že pro všechny kočky je ubytování v kočičím hotelu to nejlepší, ale to jsou výjimky a ne vždy je problém na straně hotelu. Možná, když jste se rozhodli tyto „zaručené informace“ zveřejňovat, měli byste se sami přesvědčit, jak to v kočičích hotelech opravdu chodí. Určitě v naprosté většině se ke kočkám chovají hezky a s láskou a věnují jim rozhodně více času, než půl hodiny denně. V opačném případě by hotely dávno zkrachovaly, protože by všichni jejich zákazníci byli zřejmě u Vás…
    Takže vážení, větší opatrnost v soudech a slušnost především !

    • Holidaycat.cz

     Dobrý den,

     u nás se jistě nic hrozného neděje, protože by nám hned někdo napsal špatnou referenci 🙂 Momentálně máme na facebooku přes 130 referencí a všechny jsou velmi pozitivní. Nevidím důvod, proč by si 130 lidí přikrášlovalo pravdu a chválili nás jen pro náš dobrý pocit. Zde si můžete reference přečíst: https://www.facebook.com/pg/holidaycat.cz/reviews/
     Ale děkujeme za tento příspěvek, jsme rádi, že zazněl. Je totiž naprosto v pořádku, že máte tyto pochybnosti, mnoho lidí je do začátku má a myslí si podobné věci. Chápeme, že se lidi v dnešní době bojí. U nás se ovšem bát opravdu nemusí, vše se snažíme dělat nejlépe, jak dovedeme a věřte, že to naše chůvy umí velmi dobře i s plachými kočkami a určitě je nijak nestresují 🙂

     Přeji krásný den,

     Nikol
     HolidayCat.cz

     • Anonym

      A jak zajistíte.aby hlídačka byt nevykradla?

     • Holidaycat.cz

      Hodně se nás na to lidé ptají, ale my si hlídačky důkladně ověřujeme, podstupují osobní pohovor, poté podrobné školení, sepisují různé dohody a jejich práce je nadále důkladně kontrolována. Nikdy s nimi nebyl žádný problém a lidé jsou strašně spokojeni. Ostatně, přesvědčte se našimi referencemi na facebooku sám/a 🙂 REFERENCE ZDE Přeji hezký den

 3. Zuzana

  Taky si myslim ze by kocka mela byt ve svem prostredi a ne v cizim vzhledem. Ktomu ze kocky jsou velmi stresove a to vetsina lidi malo chape, a proto se mi zda do re aby kazdy den za ni nekdo jezdil dal najist z jeji mysky pohladil poharli a jeli z5, taky bych nedavala sve dve kocicky do hotelu rikat vam muzou co chcou vyberte si but davat sve kocky ktere daji do zminovanych kleci nebo je vhozena mezi ostatnima a nevite jestli jedinci jsou ockovani nevite jak se tam knim chovaji

 4. Zuzana

  Dobrý den všem, já osobně mám zkušenost, že vše záleží na konkrétní kočičce nebo kocourkovi, stejně tak jako na konkrétní firmě, hotelu, ale i chůvě. Kočky jsou především velmi senzitivní a vnímají energii jak prostředí, tak člověka. Jedna bude v takovou chvíli raději sama doma ve svém prostředí, jiná spíše ocení neustálou společnost i za cenu změny klimatu. Ovšem když by za ní měl přijít někdo nebo by měla být u někoho, kdo jí nesedí, bude to zase měnit situaci. Jde o to, že majitel musí poznat své zvíře a vyzkoušet, co zrovna ten jeho potřebuje a co bude pro něj nejmenší zlo. To za mě k tématu, zda hotel nebo chůva, popřípadě rodina, přátelé, sousedé atd.
  K tématu dvě, tedy pomlouvání hotelů a tvoření si na základě toho reklamu. Můj dojem je, že i když HolidayCat to myslí dobře a vychází ze svých zkušeností či zkušeností klientů, není tento článek šťastně napsán. Zkušenost není dogma a spokojení zákazníci hotelu, nebo ti, kde se ukázala dobrá péče souseda či kamaráda, vás zrovna asi nevyhledávají, když už své řešení našli. Navíc z marketingového hlediska bych se tímto tématem ve složce webu nezabývala, skutečně to na vás neháže dobré světlo.
  Ideální je zdůraznit přednosti toho co děláte, ale neporovnávat a nepoukazovat na možné chyby jinde a zobecňovat. Přesně tak, jak to máte ve „výhody hlídání koček u vás doma“. Je to stručné, výstižné, nekonfliktní a navíc je to solidní a sebejistý přístup. Z toho bych udělala jednu z hlavních složek. Člověk má dojem, že víte co děláte a proč to děláte a že nemáte zapotřebí, mluvit o případných nevýhodách ostatních, které můžou být navíc relativní.

  Děkuji za prostor a přeji vám hodně štěstí a spokojených kočičích klientů. Mňau 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found