11.5.2015 Holidaycat.cz

8 největších kočičích hrdinů

O tom, proč jsou  kočky skvělými domácími mazlíčky, jsme napsali už hodně. Ale že kočky dokážou zachraňovat životy anebo chránit rodinu a majetek jsme tady ještě nepsali. Představujeme Vám 8 koček, které si přízeň svých majitelů zaslouží nejenom svým kočičáctvím, ale také svými hrdinskými činy.

Tara

Čtyřletý Jeremy Triantafilo si hrál před svým domem, když přiběhl sousedovic pes, pokousal ho a stáhnul ho z jeho kola. První, kto mu přiletěl na záchranu, byl rodinný mazlíček – kočka Tara. Pes v zápětí dostal body-check (útočný náraz tělem na tělo protivníka) a byl kočkou zahnán k útěku. Hrdinství toulavé kočky, kterou rodina adoptovala před šesti lety, udivuje snad každého. „Času od času ukázní našeho psa, ale většinu doby je to ta nejklidnější kočka, kterou znám..“ říká Erica Triantafilo, Jeremyho matka.

Video, které zachytává záchrannou akci kočky jménem Tara obletělo svět – během prvních dvou dnů mělo přes 5 miliónů zhlédnutí (bylo pak nahrazeno videem, které neukazuje Jeremyho otevřené rány).

Masha

Masha, dlouhosrstý mourek, zachránila život dítěti, které bylo opuštěné na ulici ruského Obninsku. Kočka vlezla do krabice, ve které bylo dítě ponecháno svému osudu a zahřívala ho. Dítě bylo venku už pár hodin, ale díky téhle kočce neutrpělo žádnou ujmu na zdraví. Masha pak hlasitě mňoukala, aby upozornila kolemjdoucí.

„Je moc klidná a přátelská, takže když jsem ji slyšela mňoukat, myslela jsem, že se možná zranila,“ říká Irina Lavrova, která bydlí v okolí a kočku zná. „Normálně by mě přišla pozdravit… Umíte si představit ten šok, když jsem ji viděla ležet v krabici vedle toho dítěte?“

Masha je společná venkovní kočka, o kterou se starají lokální obyvatelé. „Její mateřské pudy zabraly a ona chtěla dítě ochránit,“ vysvětluje Lavrova.

Teď je Masha místní hrdinkou a přirozeně, všichni jsou na ni moc pyšní.

Pudding

puddingAmy Jung a její syn Ethan jen přijeli pohrát si s kočičkami do útulku nedaleko jejich domu ve Sturgeon Bay, Wisconsin a původně neměli v plánu, nějakou kočku si odvézt domů. Avšak jedna kočka je natolik zaujala, že se ji Amy rozhodla adoptovat spolu s její kamarádem Wimsym. Kočky se ihned udomácnily a vše bylo v pořádku.
Avšak chvíli po tom, co se rodina uložila ke spánku, Amy Jung, která trpěla od dětství cukrovkou, dostala ve spánku diabetický záchvat. V tom momentě se do toho vložil Pudding – téměř 10 kilový kocour – který vyskočil na Amy a snažil se ji vzbudit. Když to nefungovalo, otíral se jí o obličej až se nakonec probrala a snažila se zavolat jejího syna Ethana. Ten však spal v jiném pokoji a volání matky neslyšel. Na to Pudding vystartoval za ním, vyskočil mu na postel a taky ho vzbudil, takže Ethan mohl přivolat pomoc.

Amy Jung sdělila žurnalistům z Press Gazette, že bez Puddinga by tu noc nepřežila, což potvrdili její doktoři. Teď je Pudding registrovaný jako terapeutické zvíře a naučil se sedět u Amy a mňoukat když cítí, že má příliš nízkou hladinu cukru v krvi.

Leo

Kocour Leo skvěle zafungoval jako strážný pes… pardon – strážná kočka. Když ho totiž v půl šesté ráno vzbudili lupiči, kteří se vlámali do bytu v Crawley, Západním Sussexu, zachoval se hrdinsky a lupiče syčením a výhružným mručením zahnal na útěk.
Leo je tříletý bengálský kocour a jeho majitel, John Higgins (77) říká: „Je to roztomilý kocour, ale evidentně si chrání své teritorium… Když lupiči otevřeli dveře do jeho pokoje, řekl si – Tohle si nenechám líbit… Bylo to štěstí, protože v jedné místnosti byli zrovna na očích nějaké šperky, ale lupiči se tak daleko nikdy nedostali.“
Sussexká policie říká, že nic nebylo ukradeno. Zatím nikoho nezatkli a pátrání pokračuje.

 

Leo

 

Schnautzie

SchnautzieDalší kočka – Schnautzie z Great Falls v Montaně – má zásluhu na záchraně lidského života. Říká se, že psi mají vynikající čich, avšak kočky se za ten svůj taky nemusí stydět. A díky němu byla Schnautzie schopná upozornit svou majitelku Trudy Guy na hrozící bezprostřední nebezpečí: Když jí bylo jenom 6 měsíců, vzbudila Schnautzie Trudy tak, že si na ni sedla a ťapkala jí tlapkou po nose. Trudy to nedalo, tak vstala a šla se poohlédnout po domě. Na její překvapení slyšela z koupelny rámus, který způsoboval unikající plyn. Trudy pak zavolala 911 a porucha byla odstraněna. Požárníci konstatovali, že dům by díky nahromaděnému plynu pravděpodobně vyletěl do povětří. Schnautzie za tuto záchranu dostala ocenění Purple Paw (purpurová tlapka) od lokální nadace pro zvířata.

Charley

Kočka Charley vyhrála cenu National Cat Award v kategorii kočičí hrdinové. A že si ji zasloužila – tehdy tříletá černobílá kočka se postarala o záchranu své majitelky Suzan March-Armstrong (47), když v noci dostala potenciálně smrtelný hypoglykemický záchvat .
Suzan se v bezvědomí zhroutila na podlahu v koupelně v Haltwhistle, Northumberland, zatímco její manžel Kevin spal vedle v pokoji.  Charley se to nechtělo líbit a tak se dostala ke spícímu manželovi a ťapkala mu po ruce a olizovala obličej, až se vzbudil. Pak ho přivedla do koupelny, kde Kevin manželce píchl glukózovou injekci, což jí pravděpodobně zachránilo život.  

Suzan se nepamatuje, co se dělo potom, co vešla do koupelny. „Když jsem přišla k sobě, Kevin a Charley boli u mně a Charley spokojeně vrněla.“

Charley se do rodiny dostala od přítele, který ji nechtěl, protože byla moc malá a neuměla se sama nakrmit. Manželé se jí ujali a krmili ji ručně, což Suzan pravděpodobně zachránilo život.

Charley

 Tommy

Když Harry Rosheisen vypadl se svého invalidního vozíku, vypadalo to s ním bledě – nedosáhl na telefon a taky neměl na sobě náhrdelník, díky kterému v případě nouze může přivolat pohotovost. Zakročil však jeho kocour Tommy, který údajně zavolal 911.
Když přišel policista Patrick Daugherty, aby zkontroloval tísňové volání, našel na zemi v obýváku svěšené telefonní sluchátko a vedle něj oranžovo-hnědou pruhovanou kočku. Daugherty tvrdí, že na policii dostali tísňové volání z Rosheisenovho bytu, ale nikdo se neozýval, tak šel zjistit, jestli je všechno v pořádku.
Rosheisen si kocoura pořídil před třemi lety a snažil se ho naučit zavolat 911. Do zmíněného incidentu však neměl jistotu, jestli se to povedlo.

Tommy

Smudge

Malý Ethan si hrál s svým dvouletým bratříčkem na dvorku, když k nim přistoupili tři mladiství tyrani a začali do nich rýpat. Podle matky Sharon, která scénu viděla z okna, se Ethan snažil tyto kluky ignorovat, ale jeden z nich do něj strčil a Ethan upadl. Tohoto měla kočka Smudge už plný kecky a tak se vyřítila zpod auta a na toho největšího skočila ještě před tím, než stihla Sharon zakročit. „Viděla jsem Smudge, jak vylítla spod našeho auta a skočila tomu klukovi na hruď.“ popsala situaci pro The Daily Mail. „Myslím, že to byl pro něj hlavně šok, ale ten kluk se zapotácel a začal brečet. Pak všichni utekli.“ Ti kluci si asi příště rozmyslí, jestli budou šikanovat člověka, který patří nějaké kočce.
Smudge za tento zákrok dostala národní cenu Kočka Roku.

Smudge

 

A jak je na tom vaše kočka? Prokázala nějaký podobný hrdinský čin, nebo vám pomohla v nesnázích?

Podělte se s námi o příběhy do komentářů!

 

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Comments (2)

  1. Anonym

    Má kočka mi taky zachránila život, jen kvůli ní jsem se ještě nezabila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found