11.7.2016 Holidaycat.cz

VYSTRESOVANÁ / AGRESIVNÍ KOČKA – Jak jí nejlépe uklidnit?

Domácí zvířata jsou stejně jako my, lidé, někdy v psychické nepohodě. A zdrojů stresu mají více než dost, nejde jen o hluk při bouřce nebo na Silvestra, stěhování, návštěvy veterináře nebo změnu majitele.

Dovolená jako zdroj stresu

Pro leckterého mazlíčka je největším obdobím stresu právě léto, kdy jezdíme na dovolenou a kočka se tak cítí osamělá, nebo má strach. Mnohem větší stres ale bohužel zažívá i pokud ji vezmeme na cestu s sebou, protože dopravní prostředek vyvolává u většiny zvířat neklid, obavy a u některých i zvracení. Ideální je kočku  doma nechat pohlídat někým, komu věříte, nebo profesionální službou na hlídání koček. Ne vždy je ale i tak kočka zcela sama sebou a proto existují ještě další způsoby, jak kočku “uklidnit”.

Moje kočka je vystresovaná, jak jí můžu pomoci?

Bachova terpie je přírodní úleva od stresu. Tento osvědčený pomocník umí  domácím mazlíčkům ulevit nejen od napětí nebo strachu, ale dokáže řešit žárlivost, agresivitu, hyperaktivitu, vynucování si pozornosti a mnoho dalších negativních situací. Bachovy esence se používají pro lidi i pro zvířata po celém světě od 30. let 20. století a v současnosti se stávají populární i v České republice.


Od teď již nestresujte svou kočku. Nechte ji doma v době své dovolené a my se postaráme!

 ZJISTIT VÍCE O HLÍDÁNÍ KOČEK DOMA


Proč chovatelé využívají Bachovy esence čím dál častěji? 

Jedna z metod, jak efektivně pomoci uklidnit domácího mazlíčka bez chemického zásahu do těla, je právě užitím Bachových esencí. A proto jsme pro vás vypsali hlavní výhody této terapie a praktické příklady, kdy mohou esence pomoci.

Jednoduché užívání – esence se kapou do vody nebo na jídlo. Mají lehce nasládlou chuť a mazlíčci je mají většinou rádi (pokud ne, pak stačí podat s jejich oblíbenou pochoutkou).

Jistota účinku – doba nástupu účinku je individuální (může se pohybovat od hodin po týden nebo dva, záleží jak zásadní a dlouhotrvající potíže se rozhodnete řešit), účinek ale nastoupí vždy. Jen je třeba esence podávat podle instrukcí terapeuta.

Přírodní složení – šetrné složení bez chemikálií, kapky obsahují esence z rostlin a glycerol.

Řešení příčin – Bachovy esence pocity nepotlačují, ale harmonizují. Fungují na principu vibrační rezonance a léčí přímo zdroj nepohody. V mnoha případech tak stačí používat je po určitou dobu a kočka poté již pocity stresu nezažívá.

Kombinovatelnost – lze podávat zároveň s klasickými léky pokud je to nutné, případně s jejich pomocí používání léků omezit nebo i vysadit

Žádné vedlejší účinky – vzhledem ke složení a principu, na kterém Bachovky fungují, nedochází k žádným vedlejším účinkům jako např. u homeopatik. Vliv esencí je vždy pozitivní.

 

Bachovky jako lék při psychické zátěži

agresivita, koupání, nová kočka v domácnosti…

scared-cat (1)

Zdroj fota: http://www.makeupandbeautyblog.com/wp-content/uploads/2015/04/scared-cat.jpg

Adaptace na nového člena domácnosti

Někdy kočku rozhodí i nový domácí mazlíček nebo třeba miminko. Bachovky odstraní žárlivost a pocity ohrožení a změna proběhne hladce. Rovněž pomáhají proti strachu – například z jiného zvířete, z hluku, z veterináře nebo z aut.

Estetická údržba kočky

Někdy  potřebujeme od zvířátka  “spolupráci”, například při podávání léků, stříhání, česání, koupelích. Bachovy esence umí uklidnit, odstranit strach, ale také dodat sebevědomí kočkám třeba pro výstavy.

 


Nejpoužívanější bachovy esence:

BÁZLIVOST RIVALITA NETOLERANCE


Agresivita

Bachovy esence umí řešit přebytečnou dominanci a konfiktnost, což je jedním z nejčastějších problémů u koček. Lidé  často řeší otázku, že již neví, jak mají svou kočku odnaučit útočit a škrábat a již propadají v zoufalství. Často je to opravdu velký problém pro celou rodinu. Po vyzkoušení této metody si ale mnozí pochvalují, že se kočka výrazně zklidnila.

Nepřítulnost kočky

Někdy si kočka drží odstup ačkoli nemá žádnou špatnou zkušenost. Nevěří si, neví jak navázat kontakt, při hlazení rychle odchází nebo se i schovává. Bachova terapie umí dodat důvěru tak, aby si kočka mohla užít pozornosti a cítit se dobře.

Vynucování si pozornosti

Stává se vám, že vás kočka opakovaně budí v noci? Nebo si vynucuje pozornost třeba poškozováním věcí ? Bachovy esence dodají kočce klid a vědomí, že ji máme rádi a pozornost může získat pozitivní cestou.

Ztráta chuti k jídlu

Někdy kočky nemají zájem o hraní, vykazují destruktivní chování či jsou smutné po smrti nejbližšího člověka. I v těchto případech mohou Bachovy esence pomoci kočce překonat její špatné nálady.

cat-purs_2695350b

Zdroj fota: http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02695/cat-purs_2695350b.jpg

A jak řešíte problémy s kočkou vy? Podělte se s námi o zkušenost do komentářů!

 

LIDÉ TAKÉ ČTOU:
KOČIČÍ DISCIPLÍNA: Jak odnaučit kočky škrábat nábytek
Proč rozhodně nenechávat kočku doma samotnou
8 tipů, jak zchladit kočku v horku
AGRESIVNÍ KOČKA – co způsobuje agresi u koček a jak to řešit
Jak jsme hlídali kočky – KOČIČÍ GANG

Featured photo: https://mynuttydubai.files.wordpress.com/2015/02/scaredy-cat.jpg

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Comments (5)

 1. Barbora

  DOBRÝ DEN.
  Mám doma velmi zlobivou a energickou kočku, kterou bych chtěla alespoň na noc uklidnit.
  Nemůžu spát v jednom kuse,kočka pořád dělá hluk. Unavená jsem ji šla na noc zavřít do koupelny, avšak kočka dělala taky hluk. Myslela jsem si, že mi tato stránka pomůže, ale byl to omyl. Má kočka není ve stresu, ale blbne celej den a ja nevim, proč i večer. Děkuji

  • Ivana

   Dobrý den mám hodně agresivní kočku mam ji z útulku od koťátka nikdy jsme ji neublížili a přesto na nás utoči. Její agresivita je hodně zla kouše vrčí napadá nás ne porad ale jednou za týden ji něco chytne a je to hrůza. Už si stím nevím rady koupila jsem i uklidňující esence do zásuvky a nic nepomáhá. Nevím jaky má problém. Útočí z ničeho nic.

 2. Lenka

  Dobrý den máme stejný problém,kočku máme od koťátka,vždy byla agresivní,ale poslední dobou se to zhoršilo. Vůbec nevím co máme dělat s ní,za měsíc se nám narodí dítě. Manžel už ji doma nechce,ale je mi líto ji dát do útulku. Je možnost ji nijak zklidnit?Děkuji

 3. Jaroslava

  Dobrý den přivezli jsme si od paní 5 měsíční kočku perskou doma máme us 2 perské kočky vykastrovane. Jsou přátelské chtěli se z novou kočičkou přivítat. Chápu že Nelinka nezná že vrčí. Ale nevím z jakého důvodu šicí a chce mě poskrabat když ji chci pohladit. Myslíte že se to zlepší nebo jak ji pomocí nechceme ji ublizit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found