3.8.2016 Holidaycat.cz

Jak vpravit tabletku do vzdorující kočky – aneb nic není nemožné!

Jak si poradit se vzdorující kočkou, které musíte podávat denně léky? Někdy to může být skutečná řehole, naštěstí však existují určité způsoby, které zaručeně fungují. A co víc? Jsou odborně ověřené kočičími chůvami!

Práce kočičí chůvy s sebou nese velikou zodpovědnost. Nejen že nesmíte ztratit klíče či kočku, dávat jí pravidelně najíst, čistit záchůdek a plnit další požadavky klienta, … Jako kočičí chůva někdy musíte kočce podávat i léky. Injekce necháme na jiný článek, budeme se věnovat tabletkám.

Tabletka, nepřítel číslo 1!

Dostat do kočky tabletku – situace končící na pohotovosti s tržnými ranami po celém těle, tabletkou pod gaučem a kočkou bůh ví kde. Samozřejmě nazlobenou kočkou, která čeká, až vám to ještě jednou vytmaví za ten pokus, strčit do ní cokoliv. Mnoho lidí tedy raději volí např. odčervování formou pasty či svou čtyřnohou bohyni nese rovnou k veterináři. Jenže co když kočička musí dostávat léky dvakrát denně, jinak by se utopila ve vlastních plicích či jí selhalo srdce?

Kočka není hloupá a pokud je majitel odhodlaný ji naučit přijímat tablety (alespoň polovinou odhodlání kočky tabletku nepřijmout), má několik možností.

Způsoby podávání léků

  • Dát léky do jídla – jenže co když kočka přestane jíst?
  • Rozpustit léky ve vodě – jenže co když kočka odmítne pít?
  • Zabalit léky do šunky či sýru – co si budeme povídat, lidské jídlo kočkám nepatří a kolik koček neodhalí tuhle lest?

Existuje samozřejmě chvat, který ovládá každý zkušený chovatel, majitel a veterinář – jednou rukou (dva prsty) rozevřít tlamičku a druhou vhodit tabletku. Poté zavřít tlamičku a pohladit krk pro lepší polknutí … Není to jednoduché, chce to píli a cvik a funguje je to jen u vlastní kočky. Nebo kočky, která se to chystá svému majiteli rozhodně vytmavit!

Fígle kočičí chůvy

Jako kočičí chůva jsem podávala kocourkovi Matýskovi léky dvakrát denně. Tři maličké tabletečky (doslova šlo o ¼, ¼ a 1/8 tabletek) dostat do kocourka, který by bez nich zemřel. Do kocourka hrdého a vznešeného, který nadevše miluje jen a pouze svoji paničku! Jelikož jsem byla upozorněna, že finta s jídlem nefunguje, musela jsem zkoušet věci jiné. A při tom jsem navštívila svojí paní veterinářku a požádala o radu jí.

IMG-20160716-WA0002

Kocour Mates s onemocněním HCM

„Aby kočka nemohla lék vyplivnout, rozemelete tabletku na prášek, zamícháte do nějaké chutné kočičí pasty a natřete na horní patro tlamičky.“

Není to geniální? A ještě geniálnější je, když rozemletou tabletku v pastě natřete kočce na kožíšek. Kočka je přehnaně čistotné zvíře a pokud jí zašpiníte kožíšek, co udělá? Očistí se, i kdyby neměla spát. A to je co říci. Proto, prosím, berte upozornění o konzultaci s veterinářem bez legrace, někdy vám to opravdu ulehčí život a kočce život prodlouží.

 

A jak podáváte léky své kočce vy?

Autor článku: Jana Malinovská (kočkomilka)


Máte doma také nemocnou kočku, která vyžaduje denní péči a přesto byste rádi jeli na dovolenou?

Obraťte se na nás! Naše kočičí chůvy zvládnou i náročnější kočky!

 CHCI POHLÍDAT NEMOCNOU KOČKU


LIDÉ TAKÉ ČTOU:
VYSTRESOVANÁ / AGRESIVNÍ KOČKA – Jak jí nejlépe uklidnit?
Alergie u koček – druhy a jak proti tomu bojovat
Vyživujete správně vaší kočku?
JAK JSME HLÍDALI KOČKY: Kocour dýchá jako pejsek
Je vaše kočka doma šťastná? 5 tipů, jak jí zlepšit život v interiéru

Featured photo source: https://i.ytimg.com/vi/2h6EQ57wgAs/maxresdefault.jpg

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found