18.5.2020 Holidaycat.cz

Jaké by vaše kočka měla zaměstnání, kdyby byla člověkem?

Kdo má doma kočku, určitě rád tráví čas pozorováním svého mazlíčka. A jistě i vaše kočka někdy dělá naprosto nepochopitelné věci, které vás buď dovedou vytočit doběla, nebo rozesmát. Představte si, že by vaše kočka žila v našem lidském světě. Jakou práci by asi dělala? Čtěte výčet nejpravděpodobnějších zaměstnání, které by vaše kočka měla, na základě jejího chování.

ARCHEOLOŽKA/HORNÍK

Také vaše kočka po použití kočičí toalety tráví dlouhé minuty nekonečným hrabáním ve stelivu? Koukáte se směrem k toaletě a z krabice lítá stelivo tři metry daleko a ona ne a ne přestat. Možná máte doma zvířecího archeologa nebo horníka.

KONTROLORKA JAKOSTI POTRAVIN

 Jakmile jde o jídlo, vaše kočka nezná bratra. Když pak přinesete domů nákup, hned všechno pečlivě zreviduje, očichá, jestli tam není něco pro ní a když zbude aspoň prázdná krabice, tak si do ní spokojeně vleze. Tímto oznámí, že je kvalita v pořádku a dále nečinní žádné kroky. Pokud by ale nezbylo pro kočku nic, nenechá vás na pokoji, dokud jí nehodíte alespoň kousíček té šunčičky.

VĚDKYNĚ

Sedí vaše kočka někdy na okně a pomňoukává směrem k mouše, která lítá nad ní? Mohla by být perfektním zaměstnancem NASA. Upozornila by na všechny vetřelce.

KRITIČKA RESTAURACÍ

Některé kočky si hrají s jídlem. Respektive nehrají, ale pokud jim nachystáte krmení, vyndávají si kousky ven a jí své jídlo postupně. Taková činnost by se perfektně hodila na pozici kritika restaurací. Představte, jak šéfkuchař nachystá na talíř degustační menu a vy se v tom jen vybíravě přehrabujete.


Pořiďte své kočce hračky na teleskopu, ze kterých bude úplně vyřízená:

HRAČKY PRO KOČKY


POTAPĚČKA

Máte doma kočičího potapěče? Poznáte ho podle ponořování čumáčku do misky s vodou, nebo namáčení čumáku, či případně celé hlavy pod tekoucí vodou z kohoutku. Možná trénuje na rekord v nejdelším zadržení dechu pod vodou.

FILMOVÝ KASKADÉR

Přijde večer, pozvete si domů přátele a vaši kočku chytne amok a zběsile pobíhá po bytě tam a zpátky. Třeba vám předvádí jeden ze svých kaskadérských kousků. Možná k tomu potřebuje diváky, a proto by se perfektně hodila na práci filmového kaskadéra.

ŠÉFKUCHAŘKA

Máte doma možná samotného šéfkuchaře. Poznáte ho podle toho, že vám pokaždé asistuje u vaření. Sedí vedle sporáku a nespustí hrnce z očí.

ÚŘEDNICE/RECEPČNÍ

Některé kočky se přímo narodily pro úřednickou práci. Hned, co zasednete k počítači, prochází se po klávesnici a snaží se napsat vše místo vás.


Už se nemůžete dočkat, až vyrazíte na výlet po uvolnění opatření?

OBJEDNEJTE SI HLÍDÁNÍ KOČEK PŘÍMO DOMŮ!


PRACOVNÍK VÝŠKOVÉ TECHNIKY

Určitě známe i kočky, které by mohly dělat výškové práce. Šplhají po kočičím stromě jako zběsilé a jsou schopny viset i za jediný drápek a tvářit se u toho nevídaně spokojeně.

ŘIDIČKA

Možná máte doma kočku řidičku z povolání. Jestli máte robotický vysavač a vaše kočka ho miluje natolik, že si na něj sedne kdykoliv je puštěný a projíždí se po vašem bytě, zaměstnání by bylo jasné.

FLORISTKA

Někteří chlupáči tráví spoustu času ohlodáváním vašich s láskou pěstovaných rostlin. Hrabou hlínu, zkoumají listy, načechrávají květy. Zde se pravděpodobně jedná o zvíře aspirující na pozici floristy.


I Vaše kočka může být bohyně

PROHLÉDNOUT SI KARTONOVÁ ŠKRABADLA


POPELÁŘKA

Zní to jako námět na zajímavý film. Takovou má doma ale pravděpodobně každý, kdo se občas probudí a jeho odpadkový koš leží na zemi a veškerý obsah je rozházený po okolí. A jeho kočka není nikde jinde než v epicentru odpadků.

LÉKAŘKA

Pokud máte doma nekonečně umazlenou kočku, která s vámi stráví den v peřinách kdykoliv jste nemocní, možná by v našem světě byla doktorkou nebo zdravotní sestřičkou.

NOČNÍ HLÍDAČ/OSTRAHA

Vaši kočku mohou také specifikovat noční procházky po bytě, aktivita za tmy a kontrolování sousedství. Nebyla by to dobrá hlídačka?

KOUZELNICE

Každé ráno se vzbudíte, nachystáte si k snídani nějakou velkou dobrotu. Mezitím, co si jdete udělat kávu, se vám ale jakýmsi kouzlem vypaří polovina jídla z talíře. Kočka samozřejmě netuší, o čem je řeč.

ŘÍDÍCÍ LETOVÉHO PROVOZU

Některé kočky rády pozorují dění v domácnosti ze svého vyvýšeného pelíšku a občas okomentují mňoukáním vaši činnost. Kdo ví, jak by jim tohle zaměstnání šlo ve věži…

ČALOUNÍK

Mnoho z nás má kočku s obsesí na škrábání gauče nebo křesla. A co když si to vysvětlujeme špatně? Třeba se jí jenom nelíbí typ čalounění a chce ho strhnout dolů.

DERATIZÁTOR

V lidském světě by se mnohé kočky uživily právě touto činností. A to by ani nemusely mít dvě nohy a dvě ruce. Stačily by jim jejich čtyři tlapky.

 

A jaká další zaměstnání vystihují vaši kočku? Napište nám to do komentářů.

Autorka článku: 
Anna Císařová, HolidayCat.cz


Přidejte se do naší facebookové kočičí poradny:


LIDÉ TAKÉ ČTOU:

7 super produktů, kterými zlepšíte život domácí kočce
Obezita u koček a její řešení v 5 bodech
Plemena koček: SPHYNX (video-reportáž)
Které suché krmivo (ne)volit pro kočku
Kočka v létě na vodítku

 

Source of the thumb photo: https://www.expatica.com/working/employment-basics/remote-work-16178/

Podpořte naší stránku označením "To se mi líbí" a sledujte nás online!

Comments (2)

  1. Ludmila

    Moje kočka zřejmě bude hlídač , nebo něco podobného. Když vařím , přijde mi k PC připomenout vytrvalým mňoukáním a vyžadování pozornosti , že se mi zanedlouho na plotně vyvaří voda, nebo připálí maso, které dusím. Rovněž tak mně přijde upozornit, že mi doprala pračka a mám vyndat prádlo . A vrcholným upozorněním je vytrvalé obtěžování mé osoby, abych šla vybrat záchůdek, protože se vykakala a smrdí to. Když se vyčůrá, tak jí to nevadí, ale jak tam má to ,,voňavé ,, tak nedá pokoj , dokonce ani v noci. Je schopná mne probudit kvůli tomu ve dvě hodiny v noci. Asi tak 😀

  2. Karla Pozlerová

    Můj kocourek Riči by byl nejspíše sportovcem profesionálem. Ovládá totiž různé sporty – skok do výšky i do dálky, ze skříně na které má pelíšek klidně skočí na gauč který je za skříňkou a je vzdálený 1 m od skříně. Dopadne při tom do kotoulu jako to nacvičují parašutisté. Úspěšně se mnou hraje volejbal. On je na skříni a já mu házím hadrový balonek velice rád smečuje smečuje. Každé ráno vyžaduje pravidelné cvičení – takové kočičí agility které jsme spolu vymysleli a on to má rád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Not found